16 yaşındaki Sıla Şentürk'ün katil zanlısı için istenen ceza belli oldu

Ankara'dan Giresun'a gelip eski nişanlısı Sıla Şentürk'ü bıçaklayarak öldüren Hüseyin Can Gökçek için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Katil zanlısının cinayetten önce internetten "Uçakta bıçak gider mi?" şeklinde arama yaptığı belirlendi. Sanığın yargılanmasına 7 Eylül'de başlanacak.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 15.06.2022 - 10:15

16 yaşındaki Sıla Şentürk'ün katil zanlısı için istenen ceza belli oldu

'da eski nişanlısı olan 16 yaşındaki Sıla Şentürk'ü öldüren Hüseyin Can Gökçek (22) hakkında iddianame hazırlandı.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık Gökçek'in ifadeleri ile Giresun Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesinin otopsi raporlarına yer verildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEBİ

Sanık için Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesince verilen "akıl sağlığı tam" raporunun da yer aldığı iddianamede, Gökçek hakkında "tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talep edildi.

''UÇAKTA BIÇAK GİDER Mİ?" DİYE ARAMA YAPMIŞ

İddianamede, sanığın eylemi öncesinde "Uçakta bıçak gider mi?" şeklinde internetten arama yaptığının belirlendiği kaydedildi.

Sanığın, cinayet öncesi ve sonrası işlemiş olduğu suçu gizlemeye dönük eylemlerine işaret edilen iddianamede, sürekli araç değiştiren sanığın, kamera ve benzeri kayıt cihazlarının görüntü almasından kaçındığı belirtildi.

Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Gökçek'in yargılanmasına 7 Eylül'de başlanacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ankara'dan Giresun'a gelerek, ailesiyle yaşadığı Yalı Mahallesi'ndeki evinde eski nişanlısı Sıla Şentürk'ü 16 Şubat'ta bıçaklayarak öldüren Hüseyin Can Gökçek, Ordu-Giresun Havalimanı yakınlarında yakalanmıştı.

17 Şubat'ta tutuklanan Gökçek, Espiye L Tipi Kapalı Cezaevine konulmuş, daha sonra güvenlik gerekçesiyle Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledilmişti.

Hüseyin Can Gökçek, mağdura yönelik "cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak" suçlamasıyla bir davadan daha yargılanıyor.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...