Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hikayeleri, başarıları, meslekleriyle dikkat çeken 250 kadını 8 Mart'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlayacak. '8 Mart Resepsiyonu'na Türkiye'ye sığınan 5 Suriyeli kadın da davet edildi.

Davetliler arasında 2 kadın vali, 7 kadın muhtar, Van, Tunceli ve Bitlis’te görev yapan 3 kadın köy korucusu, 12 kadın rektör bulunuyor. Şehit asker ve polislerin eşleri de resepsiyona davet edildi.

14 yıl önce evlat edindiği sonradan engelli olduğunu öğrendiği bebeğini büyüten Türkan Harmankaya, ayakkabı boyayarak iki çocuğunu okutan 60 yaşındaki Sevim Koçak da sarayda olacak.

Babasının vasiyetine uyarak, 81 yaşındaki engelliye 13 yıldır Bakan Leyla Ildır da davetliler arasında. Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kadın personelleri de resepsiyonda olacak.

Tarsus'ta kalp krizi geçiren eşini televizyonda gördüğü masaj ve suni teneffüsle kurtaran Tülay Yazlık da Ankara'da ağırlanacak.

Davetlilerden biri de Eskişehir'de, rüyasında gördüğü camiinin yapımına başlayan, Türkiye'nin ilk kadın Cami Dernek Başkanı Aynur Eken.