3. iddianame 1 ay içinde tamam

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Ergenekon soruşturmasının 3’üncü iddianamesinin 1 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.07.2009 - 16:01

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinin yanında ''Ergenekon'' davasının görülmesi için inşa edilen duruşma salonunun tanıtımında, gazetecilerin ''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Soruşturmayla ilgili 3. İddianamenin henüz tamamlanmadığını belirten Çolakkadı, şunları söyledi: “Birinci ve ikinci iddianame bittiğinde basına açıklama yapıldı. Üçüncü iddianame bitince de basına bilgi verilecek. İddianameyle ilgili 5 savcı çalışıyor. İddianameler başsavcılığa UYAP üzerinden gönderiliyor. Eksik varsa tamamlanıyor. En son mahkemeye sunuluyor. Bu prosedürler tamamlandığında 3. iddianameyle ilgili açıklama yapacağız.''

İddianameyi başından beri incelediğini, ancak bir bütün olarak incelemediğini ifade eden Çolakkadı, iddianamenin yazımının tamamlanıp henüz başsavcılık makamına sunulmadığını bildirdi.

Turan Çolakkadı, üçüncü iddianamenin tamamlanmasının da 1 aydan fazla sürmeyeceğini söyledi.

ÇOLAKKADI: O TUTUKLAMALARI ARAŞTIRACAĞIM
Çolakkadı, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıkları iddia edilen Zeynep Abidin Genç ve Uğur Selçuk Şener ile ilgili bir bilgisinin olmadığını da belirterek, ''Bu olayın 'Ergenekon' ile ilgili olduğunu zannetmiyorum. Ama araştıracağım'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...