40nm'lik ilk masaüstü grafik kartı

AMD, dünyanın 40nm üretim teknolojisyle üretilmiş ilk masaüstü ekran kartı ATI Radeon HD4770'i pazara sundu.

28.04.2009 - 12:25

40nm'lik ilk masaüstü grafik kartı

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, 40nm üretim teknolojisiyle üretilmiş ilk masaüstü ekran kartı olan ATI Radeon HD 4770’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Kart, 99 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

ATI Radeon HD 4770, en yeni GDDR5 bellek teknolojisini kullanarak, ATI Radeın HD 4000 serisi ekran kartlarına daha hızlı veri aktarımı getiriyor.

Yeni kartta, Battleforge, HAWX, S.T.A.L.K.E.R Clear Sky ve Stormrise gibi en son DirectX 10.1 oyunları için üçüncü nesil donanım desteği bulunuyor ve bu özellik, DirectX 10 moduyla karşılaştırıldığında daha yüksek performans ve görüntü kalitesi sunuyor.

Kart, ikinci bir ATI Radeon HD 4770 ekran kartı ile neredeyse iki kat fazla performans sağlayan ATI CrossFireX teknolojisini sunuyor.

ATI Radeon HD 4770 ekran kartı, kullanıcıların yüksek tanımlı sayısal içerikleri (Full HD) oynatmaya olanak tanırken, düşük çözünürlüklü görüntülerin de çözünürlüğünü ve netliğini arttırıyor; ayrıca ikinci nesil AMD Birleşik Video Çözücüsü (UVD 2.0) teknolojisi sayesinde, kullanıcılar Blu-ray diskler dahil tüm HD içeriklerde kesintisiz oynatma, keskin hatlar ve canlı renkler elde edebiliyor.

Tümleşik HDMI, resim içinde resim ve 7.1 çevreleyen ses gibi son HD ses teknolojileri desteğiyle yeni ekran kartı, sinema kalitesinde bir ev eğlencesi deneyimi sunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...