Bugün 5 ilde şehit cenazesi vardı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Gökhan Peker, memleketi Yozgat'ta son yolculuğa uğurlandı. Şehidin eşi, törene asker kıyafetiyle katıldı.

Şehidi uğurlayanlar arasında, kendisi gibi uzman çavuş olan ve Hakkari'de görev yapan ikiz kardeşi Ertan Peker de vardı. İkiz kardeşi, şehit ağabeyinin tabutunu öperek uğurladı.

Törene katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ aileye taziyede bulundu.

Siirt Eruh'ta PKK operasyonunda şehit olan 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Ferhat Gözen için ilk olarak görev yerinde tören yapıldı. Törene şehidin yakınları ve silah arkadaşları katıldı.

Şehit asker, operasyona çıkmadan önce ailesini arayarak helallik istemişti. Uzman onbaşı, Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde toprağa verildi.

Tendürek'te teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Abuzer Doğan için Kayseri'de tören vardı. 24 yaşındaki Doğan yeni evliydi. Cenazede, şehidin kardeşi tabutun başında Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini okudu. Şehit asker, Hava Şehitliği'nde defnedildi.

Tendürek şehitlerinden Uzman Çavuş Mustafa Özdemir de Samsun'da uğurlandı. Özdemir, iki çocuk babasıydı. Operasyon bölgesine gönüllü giden uzman çavuş, vasiyeti üzerine dedesinin yanına defnedildi.

Aynı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Yavuz Bayram Çankırı'da toprağa verildi. Evli olan Bayram, 24 yaşındaydı.