5 yeni film vizyonda

Bu hafta gerilim, aksiyon, dram, komedi ve tarih içerikli 5 yeni film vizyona girdi.

Haberler 24.08.2012 - 08:15

5 yeni film vizyonda

Bu hafta sinemalarda gerilim, aksiyon, dram, komedi ve tarih içerikli 5 yeni film vizyona girdi.


LAL GECE
Reis Çelik'in yönettiği ve İlyas Salman, Dilan Aksüt, Mayşeker Yücel, Sabri Tutal, Sercan Demirkaya ile Ahmet Aydın'ın oynadığı ''Lal Gece'' adlı film, gerçek bir hikayeden yola çıkarak ''çocuk gelin'' dramını farklı bir bakış açısıyla beyaz perdeye aktarıyor.

Ardahan'da geçen yılın mart ayında çekilen film, Anadolu'da bir köy düğünü ile başlıyor ve küçük yaşta evlendirilmeye zorlanan bir genç kızın düğün gecesi çektiği sıkıntıları konu alıyor.

Film, küçük bir kız ile gençlik yıllarını cezaevinde tüketen yaşlı bir adamın süregelen kan davasını durdurabilmek için yaptıkları evliliği ve gerdek gecesinde girdikleri odada hissettiklerini anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SAVAŞIN ÇİÇEKLERİ
Zhang Yimou'nun yönettiği tarih ve dram içerikli ''Savaşın Çiçekleri'' (The Flowers Of War) adlı filmde, Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang ile Tianyuan Huang'ın rol alıyor.

Filmin konusu ise şöyle: ''1937 yılında Japonya, Çin'in başkenti olan Nanjing'i işgal ettiğinde resmi olmayan rakamlara göre 300 bin Çinli katledilir. Çin ve Japonya arasında gerçekleşen savaşta tüm şehir bombalanmıştır. Vefat eden yerel papazın cenazesine yeni bir papaz katılır. Manastır öğrencileri ile fahişeler arasında kalan papazın yaşadığı bu ikilem, fedakarlığı ve onuru keşfetmesini sağlar.''

KORKU EFENDİSİ
2011 Tribeca Film Festivali'ne katılan ''Korku Efendisi'' (Sint), 2010 kasım-aralık aylarında Hollanda Box Office Listesi'nde 1 numara oldu.

İzleyenlere aksiyon ve gerilimi bir arada yaşatan filmde Huub Stapel, Egbert Jan Weeber ve Caro Lenssen rol alıyor.

Dick Maas'in yönettiği filmde, efsanaye göre Aziz Nikolas ülkeyi haraca bağlayan ve çocukları kaçıran kötü bir adamı canlandırıyor.

Filmde, halkın ayaklanmasıyla beraber vahşice öldürülen Aziz Nikolas, ölümünden sonra dolunayla beraber öcünü almak için geri geliyor.

KABUS
Christian Bisceglia ile Ascanio Malgarini'nin yönettiği ve Harriet MacMasters Green, Sabrina Jolie Perez, Jarreth J. Merz ile Matt Patresi'nin oynadığı ''Kabus'' (Fairytale) gerilim türünde.

Filmde, eşinden boşanan Sophia'nın, kızı Helena'yı da yanına alarak yeni bir hayata başlamak üzere uzak bir şehirde taşındıkları evlerinde başlarından geçen gizemli olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

BENİ YARGILAMA
Yönetmenliğini Massimiliano Bruno'nun yaptığı ''Beni Yargılama'' (Nessuno Mi Puo Giudicare) adlı filmde Paola Cortellesi, Raoul Bova, Rocco Papaleo, Anna Foglietta oynuyor.

Komedi türündeki filmin konusu şöyle: ''Alice Roma'nın kuzeyinde muhteşem villasında oğlu ve 3 hizmetçisiyle zengin ve mutlu bir hayat yaşamaktadır. Tek işi hizmetçilerine emirler yağdırmak ve partiler düzenlemektir. Beklenmeyen bir kazada kocası ölünce kendisini beş kuruşsuz, evsiz barksız çocuğuyla sokakta bulur. Hayatı kâbusa dönmüştür. Kendilerini geçindiremedikleri için sosyaL hizmetler çocuğunu elinde alacaktır... Alice dünyanın en eski işini yapmaya karar verir, fakat başına gelecekleri asla tahmin edememiştir.''

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

360
Dram türündeki ''360'' adlı filmde, Anthony Hopkins, Jude Law, Rachel Weisz başrolleri paylaşıyor.

Farklı şehirlerde, farklı yaşamlar süren insanların hayatlarını, 21'inci yüzyıla özgü, heyecanlı bir aşk hikayesi çevresinde kurgulayan filmin yönetmenliğini, ''Tanrılar Şehri'' ve ''Körlük'' filmleriyle tanınan Fernando Meirelles üstleniyor.

Arthur Schnitzler'ın klasik eseri ''La Ronde''den esinlenilen senaryo ise Peter Morgan tarafından kaleme alınmış.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ABRAHAM LINCOLN: VAMPİR AVCISI
Yönetmenliğini Timur Bekmambetov'un yaptığı ''Abraham Lincoln: Vampir Avcısı'' ise eski ABD başkanlarından Lincoln'ü başrole koyan fantastik hikayesiyle dikkati çekiyor.

Klasik konulara getirdiği farklı yaklaşımlarla ün kazanan ve daha önce Jane Austen'in klasik eseri ''Aşk ve Gurur''u bir zombi hikayesi şeklinde yorumlayan yazar Seth Grahame-Smith'in aynı isimli romanından uyarlanan film, iç savaşın en önemli ikonlarından olan eski ABD başkanını çok farklı bir karaktere büründürerek, izleyiciyi şaşırtıyor.

Filmin konusu şöyle: ''19. yüzyılda Avrupa, neredeyse vampirlerin işgali altındadır. Abraham Lincoln'ün ailesi, vatanlarından yeni dünya topraklarına vampirin zulmünden kaçarak gelmiştir. Fakat kısa sürede genç Abraham, burada da ailesini vampirler yüzünden kaybedecektir. İntikam yemini eden Abraham büyük oynar ve Amerika topraklarına başkan seçilir. 11 Güney Eyaleti ile Washington yönetimi arasında çıkan iç savaş, vampirler ve insanlar arasındaki geçen iktidar mücadelesine dönüşecektir. Lincoln, vampirlerin kökünü kurutmaya kararlıdır.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

CEHENNEM MELEKLERİ 2
Aksiyon filmlerinin efsanevi oyuncusu Sylvester Stallone hayranları ise bu hafta ''Cehennem Melekleri: 2'' ile mutlu olacak.

Simon West'in yönettiği filmde, usta oyuncuya, günümüzdeki yeni aksiyon yıldızı Jason Statham, Dolph Lundgren, Bruce Willis ve Jet Li gibi her biri birbirinden ünlü oyuncular eşlik ediyor.

Filmin konusu şöyle: ''Cehennem Melekleri Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) ve Hale Caesar (Terry Crews), Mr. Church'un (Bruce Willis) liderliğinde yeniden bir araya geliyorlar. Fakat bu sefer mesele biraz kişisel. Zira basit bir hesaplaşma, aralarından birinin öldürülmesiyle sonuçlanınca, intikam almak kaçınılmaz olacak.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

TINKERBELL: GİZEMLİ KANATLAR
Haftanın son filmi; animasyon türündeki ''Tinkerbell: Gizemli Kanatlar'' ise çocukları ve animasyon meraklısı yetişkinleri sevindirecek.

Disney'in 3 boyutlu animasyonunda, Tinker Bell ve peri arkadaşlarının maceraları konu ediliyor.

Film, izleyicisini ''Kış Ormanı''nın büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkartıyor. Burada merak ve macera duygusuyla Tinker Bell, inanılmaz bir keşifte bulunuyor ve dünyasını önlenemez bir şekilde değiştirecek bir sırrı gün yüzüne çıkartıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınızGERÇEĞE ÇAĞRI
''Gerçeğe Çağrı'' (Total Recall), Philip K. Dick'in ''We Can Remember It For You Wholesale'' adlı kısa hikayesinden ilham alınarak yeniden çekilen, gerçeklik ve hafıza hakkında bir aksiyon-gerilim filmi.

Filmde, Colin Farrell'in canlandırdığı, çok sevdiği güzel bir karısı olan fabrika işçisi Douglas Quaid, gündelik yaşamından çok sıkılmıştır ve hayatında yaşayabileceği en güzel anların, bir süper ajanın anılarında saklı olduğuna inanır. Ancak Quaid, korkunç bir prosedür hatası yüzünden aranan bir adam olur ve kendisini lider Cohaagen tarafından kontrol edilen, polis güçlerinden kaçarken bulur.

Quaid, bir isyancıyla birlik olarak yer altındaki direnişin liderine ulaşmak ve Cohaagen'ı durdurmak ister. Gerçekle hayal arasındaki çizgi iyice bulanıklaşırken, Quaid'in dünyasının kaderi de kendi gerçek kimliğini, gerçek aşkını ve gerçek kaderini bulmasına bağlıdır.

Yönetmenliğini Len Wiseman'in yaptığı filmde, Colin Farrell'in yanı sıra Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bryan Cranston, John Cho ve Bill Nighy rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

COSMOPOLIS
Haftanın dram yapımı olan Fransa-Kanada ortak yapımı ''Cosmopolis'' filminin yönetmenliğini David Cronenberg üstlendi.

Robert Pattinson, Juliette Binoche ve Sarah Gadon'un başrollerini paylaştığı filmin konusu şöyle:

''28 yaşındaki milyoner Eric Packer için sıradan gibi görünen bir gün, 24 saat içerisinde hayatının çizgisini değiştirecek cehennemvari bir hal alacaktır. Limuziniyle Manhattan'da bir iş için şehre inen Packer'in, trafikte sıkışınca limuzinine giren insanlar bir şekilde hayatına etki edecektir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

İLK AŞKIM
Marie-Castille Mention-Schaar'ın yönettiği ''İlk Aşkım'' (My First Love), haftanın romantik yapımı.

Esther Comar ve Martin Cannavo'nun başrollerini paylaştığı film, lise sona giden okulun çalışkan ve güzel kızı olan 18 yaşındaki Sarah ile liseyi bir türlü bitirememiş 20 yaşındaki yakışıklı ve asi Zachary'nin aşkını anlatıyor.

Başlarda birbirlerinden pek hoşlanmayan bu zıt ikili, zamanla karşı koyamadıkları bir çekimle birbirlerine aşık olur. Ancak Sarah'nın üniversiteye gidecek olması, son derece farklı iki aileden geliyor olmaları ve Zachary'nin okulda yaşadığı problemler aşklarının önünde bir engel olarak belirir. Fakat tüm engellere rağmen aralarında gelişen bu ilk aşk, ikilinin hayatında derin bir iz bırakacaktır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

VİKİNGLER EFSANESİ: THOR
Bu hafta özellikle küçük izleyicileri sinema salonlarını çekmeyi hedefleyen ''Vikingler Efsanesi: Thor'' (Legends Of Valhalla: Thor), üç boyutlu bir animasyon filmi.

Justin Gregg, Paul Tylak, Nicola Coughlan ile Liz Lloyd'un oynadığı ve seslendirmelerini yaptığı filmi, Oskar Jonasson, Toby Genkel ve Gunnar Karlsson yönetti.

İzlanda yapımı film, göklerdeki tanrı babasından bir işaret olarak sihirli bir çekiç alan genç kahraman Thor'un güçlü ve kötü bir kraliçeye karşı mücadelesini anlatıyor. Kötü kraliçe dev canavarlardan oluşan ordusunu Thor'un kasabasını yerle bir etmesi için görevlendirdiğinde, genç kahraman da hayatta gerçekleştirmesi gereken bir amaca sahip olur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

LANETLİ RUH
Paranormal Activity ekolünden gelen Emergo / Lanetli Ruh, eşinin ölümünden sonra çocuklarıyla yeni bir eve taşınan Alan (Kai Lennox) evde yalnız olmadıklarına dair işaretler fark eder. Çocuklarının hayatından şüphe duymaya başlayan Alan, evde araştırma yapmaları için eve doğaüstü olaylarla ilgilenen bir ekip çağırır. Ekibin üç gün süren çalışmaları süresince tüyler ürpertici görüntüler ve gerçekler ortaya çıkacaktır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR
Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin son filmi 'Kara Şövalye Yükseliyor' vizyonda.

FİLMİN ELEŞTİRİSİ:
GOTHAM'A ADALET GELİR Mİ?


Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine ve Liam Neeson'un rol aldığı filmin senaryosunu ise Christopher ve Jonathan Nolan, David S. Goyer kaleme aldı. Filmin müzikleri ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer''e emanet.

Talia al Ghul''un başını çektiği Gölgeler Birliği ve Talia''nın koruyucusu Bane (Tom Hardy) yeni filmde Batman''e savaş açıyor. Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle''dan da yardım alıyor...

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

Sayfa Yükleniyor...