500 metre arayla iki araca çarptı: 3 ölü

Antalya’da iki otomobile arkadan çarpan su tankeri, 3 kişinin ölümüne 5 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Kazaların ardından kaçan sürücünün kullandığı tankerin 2 yıl önce trafikten men edildiği öğrenildi.

Anadolu Ajansı 12.08.2011 - 12:43

Fethiye-Korkuteli karayolunda seyir halinde olan bir su tankeri, Güllüpınar rampaları mevkisinde rampa aşağı inerken Osman Aziz Tanrısever'in kullandığı otomobile arkadan çarptı.

Otomobil çarpışmanın hızıyla önünde bulunan Yaşar Arslan idaresindeki kamyona çarptı. Olay yerinden kaçan su tankeri sürücüsü 500 metre ilerde ayrı bir kazaya karıştı.

Tanker, istikamette seyir halinde bulunan Hüseyin Güneş idaresindeki otomobile arkadan çarparak kaçtı.

Kazada Hüseyin Güneş (52) yaralanırken, eşi Nezahat Güneş (48), torunları 2,5 yaşındaki Ecrin Tokoğulları ve eşinin kız kardeşi Şerif Taşer (51) olay yerinde hayatını kaybetti.

Tankerin çarptığı ilk araçta bulunan sürücü Osman Aziz Tanrısever, eşi Hülya Tanrısever (41), çocukları İrem Nur (15) ve Barış (10) da yaralandı.

Yaralılar ambulansla Korkuteli Devlet Hastanesi ile ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Tanker, 3 kilometre ileride dere kenarında terk edilmiş halde bulundu.

TRAFİKTEN MEN EDİLMİŞ
Öte yandan, tankerin plakasının Mahmut Salman ismine kayıtlı 20 B 8477 olduğu tespit edildi.

Olay yerinden kaçan su tankerinin sürücüsünün yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilirken tankerin 2 yıl önce fenni muayenesinin yaptırılmaması nedeniyle trafikten men edildiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...