6 saatlik hastane yolculuğu (Kar motoruyla ambulansa ulaştırıldı)

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde yolu kar ve tipi nedeniyle kapanan köyde rahatsızlanan kadın 6 saat süren çalışma sonucu hastaneye götürüldü.

Anadolu Ajansı 19.02.2020 - 02:46 | Son Güncelleme : 19.02.2020 - 04:27

6 saatlik hastane yolculuğu (Kar motoruyla ambulansa ulaştırıldı)

İlçe merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan Diştaşı köyü Gondikler mezrasında yaşayan, şiddetli karın ve göğüs ağrısı çeken 77 yaşındaki Nafiye Apaydın'ın yakınları 112 Acil Servis'i arayarak yardım istedi.

Kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köye ambulansla gidemeyen sağlık görevlileri, kara yolları ekiplerinden yardım istedi. Bölgeye giden ekipler, yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından köy yolunu ulaşıma açtı.

Ambulansla köye kadar gelen sağlık görevlileri, Apaydın'ın yaşadığı Gondikler mezrasındaki evine gidebilmek için ARAS EDAŞ kurumundan talep edilen kar motoruyla yola koyuldu.

KAR MOTORUYLA AMBULANSA TAŞINDI

Köydeki bir vatandaşın rehberliğinde kar motoruyla mezraya ulaşan sağlık görevlileri, Apaydın'ı burada yapılan müdahale sonrası 1 saat süren zorlu yolculuğun ardından ambulansa kadar götürdü.

Sağlık görevlileri ve karayolları ekiplerinin 6 saat süren çalışması sonucu Refahiye Devlet Hastanesi'ne götürülen Apaydın'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...