7'den 70'e karikatür günleri

16. Uluslararası 7-77 Ankara Karikatür Festivali, 16 Nisan'da başlıyor.

Anadolu Ajansı 13.04.2010 - 15:07

Bu yıl çocuklara yönelik yapılacak Ankara Karikatür Festivali kapsamında, çocukların çizdiği ve onlar için çizilen karikatürlerden oluşan sergiler açılacak, karikatür çizim atölyeleri kurulacak ve work shoplar düzenlenecek.

Festival sırasında açılacak ''6. Uluslararası 7-77 Karikatür Yarışması Sergisi'', ''8. Ulusal 7-17 Karikatür Yarışması Sergisi'', Valeri Kurtu (Almanya), Javad Alizadeh (İran), Michel Kichka (İsrail) çocuk karikatürleri sergileri, Ege Yarım ''Çocuk Gözüyle'', Nezih Danyal ''Ben de Çocuktum'' adlı sergiler, festival süresince Ankara'da çeşitli galerilerde 15 gün açık kalacak. Sergiler yıl boyu tekrarlanacak.

Festival sırasında kitap armağanlı, 7-17 yaş grubu çocuklarına açık, karikatür ustalarıyla birlikte karikatür çizimi ve Uluslararası Work Shop yapılacak. Work shopun bu yıl ki konusu ''Büyüyünce Ben...'' olacak.

Festival etkinlikleri arasında yer alan çizgi film gösterileri kapsamında, Alman, Bulgar, Hollanda, İran çizgi filmleri gösterilecek.

Etkinlikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Resim Heykel Müzesi, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sanat Galerisi, Türk İngiliz Kültür Derneği Sergi ve Toplantı Salonu, Umag Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilecek.

Karikatürcü Kuruluşları Federasyonu (FECO) Genel Başkanı Peter Niewendijk ile Hollanda, Japonya, İsrail, Bulgaristan, Almanya, İran, FECO başkanlarının yanı sıra çeşitli ülkelerden dergi yayıncıları, karikatürcüler ve bilim adamları festivalin açılışına katılacak.

Festivalin açılış töreni, 16 Nisan Cuma günü, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sanat Galerisi'nde yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...