Adana’da Osman Aslan hafif ticari aracını park ettiği sırada iki şüpheli bir otomobilden inerek pompalı tüfekle ateş edip kaçtı.

Saldırıdan yara almadan kurtulan Aslan, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler yaptıkları incelemede, iki boş kartuş olduğunu ve hafif ticari aracın camı ile farında saçmalar nedeniyle hasar oluştuğunu belirledi.

Sürücünün ifadesine başvuran ekipler, saldırıyı Aslan'ın borç nedeniyle aralarında husumet olan A.K. ve babası Z.K'nin düzenlediği iddiası üzerine zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

ARACININ ÜZERİNE ÇIKIP EYLEM YAPTI

Saldırıdan yara almadan kurtulan Aslan, aracıyla Uğur Mumcu Meydanı'na gelip Adana Garı önünde saldırganlara tepki gösterdi.

Aracının üzerine çıkan Aslan, megafonla, 13 bin lira tutarında zeytin, peynir ve yağ sattığı M.K. tarafından dolandırıldığını, bu kişinin ve yakınlarının kendisine zara vermek istediğini iddia etti.

Can güvenliği endişesi yaşadığını belirten Aslan, yanında getirdiği zeytin, salça ve sirkeleri yere dökerek eylemini sürdürdü.

Gardan çıkan yolcular ile yoldan geçenler de Aslan'ın eylemini cep telefonlarının kamerasıyla görüntüledi.

Daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri, Aslan'ı ifadesine başvurmak üzere polis merkezine götürdü.

Aslan, daha önce de kendisini dolandırdığını iddia ettiği M.K'nin kimlik fotoğrafını büyütüp, aracına "Hakkımı helal etmiyorum" yazılı afiş asmış, bu şekilde tepkisini çok kez sürdürmüştü.