Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda gözaltı sayısı 187 oldu

Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında, bir tekstil firmasının yönetim kurulu üyesi de yakalandı ve gözaltı sayısı 187'ye yükseldi.

Anadolu Ajansı 16.07.2018 - 14:36 | Son Güncelleme : 16.07.2018 - 15:31

ADNAN OKYAR GRUBU OPERASYON.jpg

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, hakkında arama kararı bulunan ve bir tekstil firmasının yönetim kurulu üyesi olan M.A.Ü. de gözaltına alındı.

Gözaltına Adnan listesinde örgütün bir numaralı ismi Tülay Kumaşçı da yer alıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde gözaltında tutulan M.A.Ü'nün, yönetim kurulu üyeliğini yaptığı tekstil firmasının, MASAK raporu sonrası el konulan şirketlerden biri olduğu öğrenildi.

Bu arada, Adnan Oktar'ın Kandilli'deki villasında yapılan aramada, nü resimler, altın kaplamalı vazo ve tepsi gibi bazı eşyalar, ruhsatsız 1 tabanca ve dizüstü bilgisayarlara el konuldu.

Öte yandan, aralarında Adnan Oktar, Oktar Babuna ile Didem Ürer'in de bulunduğu 105'i kadın 187 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürerken, diğer 48 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.

ADNAN OKTAR'IN VİLLASINA BASKIN ANI KAMERADA 

Sayfa Yükleniyor...