Aeroplane önce İzmir, sonra İstanbul'da

Indie/disco’nun zon zamanlardaki en başarılı ismi Aeroplane 1 ve 2 Şubat gecesi sırasıyla İzmir 1888 Club ve İstanbul Propaganda kabininde elektronik müzikseverlerle bir araya gelecek.

30.01.2013 - 18:01

Aeroplane önce İzmir, sonra İstanbul'da

Indie, disco ve house tınılarını kendine has stiliyle harmanlayarak ortaya kimi zaman 80'li yılları anımsatacak nostaljik melodiler, kimi zaman ise çağının çok ötesinde yenilikçi prodüksiyonlar ortaya koyan Aeroplane, kariyerinin henüz ilk adımlarından itibaren benzersiz stiliyle yepyeni bir akım yarattı.

Cut Copy'den Grace Jones'a, MGMT'den Bloc Party'e uzanan sayısız ismin parçalarını remix'leyen ve kattığı dinamik yorumla dünya çapında üne kavuşan Belçikalı DJ ve prodüktör, kendi prodüksiyonlarıyla da zirveye oturdu.

Her ay paylaştığı ve artık merakla beklenen birer gelenek haline gelen mixtape'leriyle de adından söz ettiren Aeroplane, 2010'da yayımlanan ilk albümü "We Can't Fly" ile Avrupa listelerinin en tepesini haftalarca işgal etti. Dünyanın en prestijli kulüp ve festivallerinde milyonları dans ettiren Aeroplane 1 Şubat gecesi kaliteli booking’leriyle İzmir’in en dikkat çekici gece kulübü olan 1888’de sahne alacak.

Red Bull Music Academy sponsorluğunda gerçekleşecek bu etkinlik İzmirli müzikseverlerin dikkat etmesi gereken nokta şu: Yoğun ilgi sebebiyle bilet satışı sadece kapıda olacak. Mekanın kapasitesini de göz önünde aldığımızda erken gitmenizi öneririz. Bilet fiyatı ise 40TL + 1 içki olarak belirlenmiş.

Aeroplane İzmir’deki şovunun hemen ertesi günü olan 2 Şubat’ta ise İstanbul’da Propaganda Club’ın kabininde olacak. Bu etkinliğin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...