Ağrı’da kuduzdan ölüm

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde sokak köpeği tarafından ısırılan bir kişi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 23.04.2014 - 12:49

Ağrı’da kuduzdan ölüm

Doğubayazıt ilçesinde sokak köpeği tarafından ısırılan Hüseyin Medenioğlu (49), kuduz şüphesiyle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Medenioğlu burada 12 gün süren tedavinin ardından yaşamını yitirdi.

Elazığ'dan 112 Acil Servis ekipleri ve yakınları tarafından getirilen Medenioğlu'nun cenazesi, Doğubayazıt Şehir Mezarlığı'na götürüldü. Görevliler, defin işlemi için 4 metre derinliğinde, bir metre genişliğinde mezar kazdı.

Aralarında sağlık ekiplerinin de bulunduğu görevliler, maske ve eldiven takarak, boş mezarı dezenfekte etmesinin ardından Medenioğlu'nun cenazesinin üzeri önce kireçle daha sonra da toprakla kapatıldı.

Medenioğlu'nun yakınlarından Sedat Budak, Medenioğlu'nun bir sokak köpeği tarafında ısırıldığını ve ufak bir sıyrık olduğu için başta önemsemediğini söyledi.

Budak, Medenioğlu'nun 7 Nisan'da Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu ifade ederek, "Yapılan muayenede kuduz olduğu tespit edildi. Burada tedaviye alındı ama hiçbir karantina uygulaması gerçekleştirilmedi” dedi.

Başıboş köpekleri dikkat çeken Budak, “Bir ay içerisinde 2 kişi yaşamını yitirdi" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...