Ağustos Ayında bizi neler bekliyor ?

Hayatınızda radikal değişimlerin, beklenmedik olayların, rutin devam eden iş ve konuların değişeceği, bazılarınızın doğum horoskoplarınıza göre ise çok önemli olaylar yaşayacağınız bir Ağustos ayına giriyorsunuz.

01.08.2010 - 19:29

Ağustos Ayında bizi neler bekliyor ?

Merhabalar,

Hayatınızda radikal değişimlerin, beklenmedik olayların, rutin devam eden iş ve konuların değişeceği, bazılarınızın doğum horoskoplarınıza göre ise çok önemli olaylar yaşayacağınız bir Ağustos ayına giriyorsunuz.

Gökyüzündeki gezegenler öncü burçlarında büyük bir hareket halindeler. Bu görüntüleri daha önce 11 Ağustos 1999 ve 6 Mayıs 2000 yıllarında da deneyimledik. Bu kadar yoğun gökyüzü hareketlerinin olduğu aylarda bireysel anlamda değişme arzumuz, psikolojik anlamda da içimizdeki eksik taşların yerine oturabilmesi için yoğun dışsal etkiler ile karşılaşırız.

Astroloji, kendi içinde özel kuralları olan kadim, piramitler kadar eski bir zaman dilimine attir. Pek çoğunuz biliyor mu bilmiyorum; biz Astroloji ile uğraşan profesyoneller bile Astrolojik gözlemlerdeki matematiksel sistemin tam anlamı ile nasıl kurulduğunu bilmeyiz.

Aynı Mısır piramitleri , İngiltere’deki kadim Stonehenge veya Kamboçya’daki Angkor Wat şehir sistemi gibi gerçek Astroloji’de kadim uygarlıkların ve büyük ataların bizlere mirasıdır. Atalarımız, tüm kültürlerin söylencelerinde, doğuda, batıda, güneyde ve kuzeyde, gezegenler batı ve doğu cuspları üzerinde karşıt ve kare açılar yaptığında dünya üzerinde yoğun değişimler olacağını söylemişlerdir.

Peki değişim ne demektir; geleneksel olanın yıkılıp yeninin kurulması değişimdir. Basitçe anlatmak gerekirse eskinin değişmeyen kalıplarının yıkılıp, yeninin doğması anlamına gelir.

Gökyüzünde Satürn, Plüton, Uranüs ve Jüpiter Ağustos’un ilk 10 günü Mars tarafından ikinci 10 gün ise Venüs tarafından yoğun bir şekilde tetikleniyor. Psikolojik anlamda özgürleşme isteğinin yarattığı içsel anlayışlarımızdaki değişim ile, psikolojik anlamda sorumlulukların ve kuralların üzerimize getirdiği baskın etkiler, psikolojik anlamda riskli, ileriyi görmeden atabileceğimiz adımları ön plana çıkartır. Bu dönem öfkeli bir dönemdir. En yumuşaklarımız bile içimizdeki çocuğun arzuları sebebi ile yoğun öfke, hırs ve çatışmalar yaşayabiliriz. Çevremizdeki kişiler ile kurduğumuz ilişkilerde olaylara daha esnek ve uyumlu davranışlara girmeye çalışarak bakarsak olayların içinden çıkabiliriz.

10 Ağustos’ta 17 derece Aslan burcunda yeni ay var. Yeni ay, tüm ateş gruplarının Aslan, Koç, Yay ve Hava gruplarının önemli bir motivasyon sağlayacak. Yaratıcılık gerektiren işlerde, özel gelişmeler sağlarken, bilhassa doğum horoskoplarında Aslan ve Kova burçları baskın kişiler sanatsal yönlerini hızla geliştirirken, yeni hobiler ortaya çıkacak. Ağustos ayında 20 Ağustos’tan itibaren Merkür gerilemesini de yoğun yaşayacağız. Başak burcundaki Merkür’ün geri gitmesi, içsel ve psikolojik anlamda gözden kaçırdıklarımızın farkına varmak, çevremizdeki eksik olan şeyleri tamamlama dürtüsü, geçmiş ile bağlantılı pek çok olayın, eski bir dost ile karşılaşma, okul arkadaşları ile yeniden iletişim kurma, kayıp bir eşyanın bulunması gibi konuların yeniden gündeme geleceği bir dönemi temsil ediyor.

24 Ağustos’ta Balık burcunda önemli bir dolunay gerçekleşecek. Pek çok burç grubu için pek çok olumlu haberi getirecek olan dolunay, İkizler ve Yay’da ciddi yeni iş fırsatları, problemli bir işin çözümü, olayların sonuca varması, Kova ve Aslanlar’da maddi konularda önemli ve güzel yükselişler gibi etkilere sebebiyet verecektir. 10 Ağustos haftası başlayan işlerimizde sonuçlanmalar ve rahatlamalar olurken Şubat sonu, Mart ayından beri gündemde olan bir olay ve kavramda kendimiz adına, lehimize sonuçlanabilir. 28 Şubat ve 15 Mart arasındaki olayların yeniden gündeme geleceği, ve çözüme ulaşacağı bir döneme giriyoruz.

26 Ağustos’tan itibaren hayatınızda tutku, enerji, güç, kuvvet ve ilişkilerde rahatlama başlayacak. Çok sevgili arkadaşlar, dünya üzerinde bu köşede olabilecek olaylar ile ilgili her ay çeşitli yorumlar yapmaktayım. Fakat, gökyüzünde 10 adet karşıt, 9 adet kare , 4 yarı karşıt, bir merkür retrosu olduğu bir ayın mundalin yorumlarının sizin adınıza çok da hoşunuza gitmeyeceğini düşünerek burada yayınlamıyorum. Yalnız , 1 Ağustos ve 11 Ağustos arası bilhassa 6 Ağustos ve 7 Ağustos günleri kazalara dikkat edin. 21 Ağustos’tan sonra doğada ve dünyada büyük değişimler olacak.

Sevgilerlerle kalın…

Ağustos ayının önemli günleri ve Astrolojik sonuçları..

04.08.2010

Mars Plüton Karesi .. Tehlike. Çeşitli bölgelerde doğal felaketler. Aşırı zorlanma.Ruhsal anlamda kaygılar. Kaza ve çatışma tehlikesi. Oğlak ve Terazi sağlık ve ruhsal anlamda çeşitli problemler ile karşılaşabilirler.

06.08.2010

07. 08.2010

08. 08.2010

09. 08.2010

10. 08.2010

11. 08.2010

12. 08.2010

13. 08.2010

14. 08.2010

15. 08.2010

16. 08.2010

17. 08.2010

Dikkat !... 6 Ağustos'ta dahil olmak üzere, bugünden itibaren tüm dünyada her çeşit zorlayıcı olaylar ve sorunlar oluşabilir. Büyük batı ülkelerinde terör olaylarında artış. Dünyanın çeşitli ülkelerinde liderlere yapılabilecek suikastler. Hava sıcaklıklarında büyük yükseliş ve ani düşüşler.

08.08.2010

Venüs Satürn kavuşumu..Pek çok kişide mutluluk verici olaylar. Aşk ve sevgi ilişkilerinde yeni tanışmalar. Terazi burcunda Venüs Satürn kavuşumu, uzun süreli ve neşeli ilişkilerin Koç, Terazi, Kova ve Aslan adına geleceğini gösteriyor.

10.08.2010

Aslan burcu yeni ayı. Aslan burçları hayatlarında çok önemli ve keyifli bir döneme , Kova burçları duygusal ilişkilerinde anlaşmalarda, sözleşmelerde ve ilişkilerinde yeni ve güzel bir döneme girecekler.

13.08.2010

Ay Venüs kavuşumu. Tüm öncü burçlarda neşeli ve şirin bir gün. Küçük şanslar, küçük hediyeler ve tatil şansı.

16.08.2010

Terazi Yengeç Güney Düğümü koordinasyon açısı..Venüs eski ilişkileri canlandırıyor. Yarıda kalmış ilişkilerde yeni başlangıçlar, eski dostlar arasında haberleşmenin artması, yıllar önce görülen veya seyahat edilen yerlere yeniden gitmek. Kadersel temalı olayların ön plana çıkması.

20.08.2010

Merkür Retro harekete başlıyor.. 19 derece 3 dakika başak burcu üzerinde. Eylül ortasına kadar sürecek bu etki ticarette, iletişimde ve sosyal hayatta belirgin bir düşüşe sebebiyet verebilir. Tarım ve çiftçilik ile ilgili hoş olmayan bu görünüm ekinlerin tarlalarda yanabileceğini, çeşitli hastalıkların ve tarım sektöründe ciddi bir düşüşü de gösterir.

22.08.2010

Büyük Plüton Satürn karesi.. Daha önce bu görüntünün altında 11 Eylül 2001 olayları dünyada terörde çok ciddi artış olmuştu. Terazi ve Oğlak grubunda olduğu için dünyada büyük ekonomilerde sarsıntı, kapitalizmin sorgulanması, bazı bankalarda batma tehlikesi, Asyada finansal kriz tehlikesi.

25.08.2010

25 Ağustos gecesi..Ağustosun tüm yorgunluklarına iyi gelecek olumlu özellikli bir dolunay var. Balık, Başak cuspındaki dolunay, Plüton gezegenine olumlu açılar yapıyor. Başak, Oğlak, Yengeç, Boğa, Balık gibi tüm toprak ve su grupları hayatlarında önemli bir rahatlama dönemine en azından bir ay boyunca girecekler. Başaklarda sevgi, aşk, çocuk.. Balıklarda sosyal toplantılar, dileklerin gerçekleşmesi, Oğlaklar seyahat ve eğitim, Yengeçler medya, radyo, televizyon, halkla ilişkiler gibi konularda güzel fırsatlar yaşarken, Aslan ve Kova burçları kazançlarını ciddi bir şekilde arttırabilecekleri günlük hayatlarında ekstra mali gelirlerin olacağı bir döneme giriyorlar.

27.08.2010

Ay Jüpiter kavuşumu.. Keyifli ve pek çoğunuz için neşeli bir gün. Yine hava sıcaklıkları dengesiz sürecek. Bu görünümün arkasından bir hafta içinde bol yağışlı ve şimşekli günler bizleri bekliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...