Ahmet Şık'ın 7 yıl hapsi isteniyor

Gazeteci Ahmet Şık hakkında, tahliye olduktan sonra söylediği, "Bu komployu kuran polisler, savcılar, hakimler de bu cezaevine girecek" sözleri nedeniyle iddianame hazırlandı. Şık'ın, tehdit ve hakaret suçundan 7 yıla kadar hapsi istendi.

Haberler 04.07.2012 - 09:59

Ahmet Şık'ın 7 yıl hapsi isteniyor

Odatv davasında yargılanan gazeteci Ahmet Şık hakkında, cezaevi çıkışında söylediği sözlerden dolayı ''tehdit'' ve ''kamu görevlisine hakaret etmek'' suçlarından 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.


Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Şık hakkında ''kamu görevlilerine görevlerinden dolayı tehdit ve hakaret'' suçlarından yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, Ergenekon soruşturması ve davası kapsamında görev yapan 39 hakim ve savcı da mağdur olarak yer aldı.

İddianamede, Şık'ın ''tehdit'' ve ''kamu görevlisine hakaret etmek'' suçlarından 3 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Savcı Necip Doğan tarafından hazırlanan iddianame, incelenmek üzere Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Şık, Odatv davası kapsamında tutuklu bulunduğu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden tahliye olduğu sırada yaptığı açıklamada, ''Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler, bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek'' şeklinde açıklama yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...