AK Parti erkeklerden 3 bin lira alacak

Milletvekili aday adaylığı başvuruları başlıyor, AK Parti'den aday olmak isteyen erkekler 3 bin, kadınlar ise 1500 lira ödeyecek. 14 Mart'a kadar sürecek başvurularda engellilerden ücret alınmayacak.

07.03.2011 - 13:25

AK Parti erkeklerden 3 bin lira alacak

12 Haziran'da yapılacak genel seçimler için geri sayım başlarken, siyasi partiler de hazırlıklarını sürdürüyor.

AK Parti, seçimlerde milletvekili aday adaylığı başvurularıyla ilgili kuralları internet sitesinden duyurdu.

Aday adaylığı başvuruları, 7-14 Mart arasında kabul edilecek. Başvurular, AK Parti Genel Merkezi veya il başkanlıklarına ''alındı belgesi'' karşılığında bizzat yapılabilecek. Başvurular, hafta sonunda da yapılabilecek, partinin internet sitesindeki elektronik formla gerçekleştirilebilecek.

Başvuru sırasında,  milletvekili adaylığı için olduğu belirtilecek adli sicil belgesi, diploma ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı sureti, askerlik durum belgesi, başvuru aidatının yatırıldığına dair banka dekontu, 2 vesikalık fotoğraf ile adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopileri istenecek.

Başvurular için erkeklerden 3 bin, kadınlardan bin 500 lira başvuru aidatı alınacak. Engellilerden ise ücret istenmeyecek.

Duyuruda, milletvekili adaylık başvurusunda bulunacak kişilerin şu şartları taşımaları gerektiği bildirildi:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...