Mahir Ünal'dan "FETÖ'nün siyasi ayağı" eleştirilerine yanıt

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, muhalefetin FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmamasına yönelik eleştirilerine "AK Parti kendi temizliğini yapmıştır" sözleriyle yanıt verdi. Ünal'ın Kılıçdaroğlu'nun düzenlediği mitinge yönelik eleştirileri de oldu.

ntv.com.tr 10.07.2017 - 13:53 | Son Güncelleme : 10.07.2017 - 15:57

Mahir Ünal'dan "FETÖ'nün siyasi ayağı" eleştirilerine yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Ünal, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun son olarak Maltepe mitinginde dile getirdiği, MHP'nin de yeni bir açıklama yaptığı "FETÖ'nün siyasi ayağı" eleştirilerine yanıt verdi.

"17-25 Aralık'tan sonra bu yapının terör örgütü olduğu ortaya çıkmıştır. Paralel devlet yapısı olarak devlet tarafından isimlendirilmiş ve ondan sonra bu yapıyla ilgili mücadele başlatılmıştır" diyen Ünal, "17-25 Aralık 2013'ten sonra AK Parti yerel seçimler, 2 tane genel seçim ve 3 tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır" ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal şöyle devam etti:

"Siyasi ayaktan bahseden kemal Kılıçdaroğlu CHP'de hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır. Kılıçdaroğlu FETÖ ile göstermelik mücadele edilmesin diyor. Gerçek darbeciler hapistedir ve yargılanmaktadır. 15 Temmuz gecesi darbeciler suçüstü yakalanmış ve hesap vermektedir. Kılıçdaroğlu bunu perdelemeye çalışmamalıdır. Önerimiz iddianamaleri özenle okusunlar, delilleri değerlendirsinler."  

"BUNUN ADI FAŞİZM"

Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü sonrası mitingde yaptığı konuşmaya da tepki gösteren Ünal, "Sokağı adres gösteriyorsanız bunun adı faşizmdir" dedi.

Ünal, "Kılıçdaroğlu açık bir şekilde sokakla tehdit etmekte. Eğer siz 100 bin kişinin sokağa çıkmasına yaslanarak 25 milyon kişinin iradesini yok sayıyorsanız bunun adı faşizmdir" diye konuştu.

"Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynamaktadır" ifadesini kullanan Ünal, şöyle devam etti:

"Sokağa davetiye faşizimdir. Sokağı aktör haline getirme çabası faşizimdir. Buna asla izin vermeyiz siyasetçiler olarak. Biz siyasetçi olarak milletin emanetinin taşıyıcısıyız. Adalet sokakta aranmaz. İsyan çağrısı yapan Kılıçaroğlu topluma bir anarşizim sunmaktadır. Bundan vazgeçmesini kendisine tavsiye ediyoruz." 

"KABUL EDİLEMEZ"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında yapacağı Avusturya ziyaretinin engellenmesine de değinen Ünal, şunları söyledi:

"Avusturya, Hollanda, Almanya biliyorsunuz son bir yıldan beri Türkiye'ye dönük böyle tutum sergiliyor. Daha önce de Hollanda'nın bakanlarımıza yönelik tutumları olmuştu. Şimdi aynı tutumu Avusturya'nın sergilediğini görüyoruz. Türkiye herhangi bir şekilde dış politikasında gerilimden yana değil. Türkiye'nin Almanya, Hollanda ve Avusturya'da vatandaşlarıyla buluşmasının engellenmesi kabul edilemez." 

15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİKLERİ

Sözcü 15 Temmuz anma etkinliklerine yönelik soruyu ise şöyle yanıtladı:

"15 Temmuz anma etkinlikleri yarın itibariyle başlıyor. Cumhurbaşkanlığımız himayesinde gerçekleştirilen etkinlikler var. Bir de STK'ların düzenleyeceği etkinlikler olacak. AK Parti olarak kendi etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanlığımız himayesinde düzenlenecek etkinliklere katılacağız. Cumhurbaşkanlığımız ana çerçevesyi kamuoyuyla paylaştı. 15 Temmuz ile ilgili hiçbir tören yapılmasa bile bu millet mücadeleyi unutmamak için demokrasi nöbeti tutulan yerlerde olacaktı zaten. 15 Temmuz anma törenlerini gölgelemeye çalışmanın neresi makul anlamıyorum."

Sayfa Yükleniyor...