İlişkili Haberler

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile mücadele hakkındaki sözlerine yanıt verdi.

Ünal, "Biz FETÖ ile mücadele ederken örgüte canlı kalkan oldunuz. AK Parti iç temizliğini 15 Temmuz'dan 3 yıl önce yaptı" dedi.

Kılıçdaroğlu grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ünal'ın "Partimizde FETÖ'cü kalmadı hepsini temizledik. Çok titiz bir araştırma yaptık, bütün FETÖ'cüleri temizledik" sözlerini hatırlatarak şunları söylemişti:

"Şu sorunun cevabını istiyorum; Sen o FETÖ'cüleri temizlerken onların FETÖ’cü olduğunu biliyorsun, FETÖ'cü olmak suçtur, onu da biliyorsun. Kaçını mahkemeye verdin? Kaçı hakkında suç duyurusunda bulundun? Eğer suçluyu korursan, sen de onun kadar suçlusun. Aslında bunlar birbirlerini gayet iyi bilirler. Alttakileri temizlediler, yukarıdaki duruyor. Onlar talimat veriyor."

Bu soruların cevabını beklediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, partisinin grup başkanvekillerinden konu hakkında bir araştırma önergesi vermelerini istedi.

Ünal'ın 2014'te, başka bir televizyonda, "Biz bunların orduya sızmalarını mübah gördük. Emniyete sızmalarını da mübah gördük, meşru gördük" dediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "E sen FETÖ’cüsün kardeşim, kendin itiraf ediyorsun. Şimdi savcılara sesleniyorum; FETÖ’cü arıyordun. Adam itiraf ediyor. Hangi yürekli savcı harekete geçecek merak ediyorum" diye konuşmuştu.