Ak Parti'den BDP'ye geçtiler

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ne bağlı Akarsu Beldesi'nde AK Parti'nin 5 yöneticisi partilerinden istifa ederek BDP'ye geçti.

Ak Parti'den BDP'ye geçtiler

Seçime geri sayım sürerken partilerden isitifalar devam ediyor. Mardin'de Akarsu Beldesi'nde AK Parti'nin 5 yöneticisi partilerinden istifa ederek BDP'ye geçti.

Akarsu Beldesi'ndeki törene, BDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Akarsu, Girmeli, Duruca Belde Belediye başkanları, parti yöneticileri ile çok sayıda kişi katıldı.

AK Parti Akarsu Belde Başkanı Feyzi Aslan, yöneticiler Mahsun Gültekin, Faik Yıldız, Yusuf Aydoğmuş ve Mehmet Aydoğmuş, hem partilerinden hemde partinin belde yönetiminden istifa ederek BDP'ye geçti.

Partiye katılanlara rozetlerin takılmasından sonra konuşan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, "Biz artık devlet ve hükümetten bir şey istemiyoruz. Çünkü AKP devlettir ve hükümettir. Biz şunu bunu talep etmiyoruz artık. Artık siz operasyonları durdurmaya, zindanları boşaltmaya mecbursunuz. Devlet ve hükümet, dilimizi ve kültürümüzü kabul etmelidir. Devlet ve hükümet artık demokratik özerkliği kabul etmeye mecburdur" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...