AK Partili Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'erken seçim' yanıtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ''Yenilen pehlivan güreşe doymazmış'' diyerek seçiminin zamanında 2023'te yapılacağını söyledi.

Haberler - NTV Haber 16.05.2021 - 13:17

AK Partili Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na 'erken seçim' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Desteklere rağmen kısıtlamalardan etkilenen vatandaşlardan helallik istiyorum" açıklamasıyla başlayan tartışma sürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o açıklamanın ardından erken seçim çağrısı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu'na, Kanal 7 yayınına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan yanıt geldi. Ünal seçiminin zamanında, yani 2023'te yapılacağını vurguladı.

''YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZMIŞ, 2023'TE SEÇİME GİDİLECEK''

Ünal şöyle konuştu:

''Konuşmasında cumhurbaşkanımız diyor ki, 'Biz esnafımız, insanımız için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ama buna rağmen ulaşamadığımız birileri varsa, onlardan da helallik istiyorum.' Ne kadar kalbi, insani bir şey. Bunun üzerine atlayan ve bunun üzerinden kendince siyaset üretmeye çalışan, her sorun üzerinden bir istismar alanı oluşturan 'de düşmanımın düşmanı dostumdur anlayışı ile böyle bir ifade kullanması üzerine konuşmak bile abestir.

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Kemal Kılıçdaroğlu yenilmeye doymadığı için her seçimden 1-2 ay sonra bir daha güreşelim diyor. Türkiye 2023'te zamanı geldiğinde seçime gidecektir. Biz anketlerde soruyoruz. CHP'li seçmenin bile CHP'nin iktidarı gelmesinden endişesi var. Onun için vakti saati geldiğinde seçime gidilecektir.''

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...