AKP'den Diyarbakır'da 144 sandığa itiraz

Diyarbakır'da AK Parti adayı Kutbettin Arzu ile Osman Baydemir seçim sonuçlarını birlikte takip etti. AKP adayı Kutbettin Arzu, 144 sandığa itiraz etti.

29.03.2009 - 20:52

AKP'den Diyarbakır'da 144 sandığa itiraz

Diyarbakır Adliye binasındaki 2 No'lu Bağlar İl Seçim Kuruluna gelen Büyükşehir Belediye Başkanı ve DTP büyükşehir belediye başkan adayı Osman Baydemir ile AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Kutbettin Arzu, seçim sonucunu bir süre birlikte takip etti.

Kutbettin Arzu, seçimin başından bu yana 'barış için bir yarış' dilediklerini ifade ederek, ufak tefek birtakım sıkıntılar olduğunu ancak bunları da çok önemli görmediklerini belirtti.

"Ufak tefek sıkıntılar" ile neyi kastettiğinin sorulması üzerine Arzu, "Ufak tefek sandık başında ya da seçim çalışmalarında sataşmalar ama önemli, büyük bir şey olmadı" diye konuştu. Arzu, başka bir soru üzerine şu ana kadar 144 sandıkta itirazları olduğunu bildirdi.

İtiraz gerekçelerinin yönelik soruyu Arzu, "Bizim müşahidlerin söyledikleri bilgilere göre, bazı yerlerde açıktan oy kullandırma oldu, bazı yerlerde baskı oldu gibi" şeklinde yanıtladı.

BAYDEMİR SONUÇLARDAN MEMNUN
DTP adayı Baydemir, şu ana ana kadar açılan sandık sonuçlarının kendileri için son derece memnuniyet verici olduğunu, bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi.

İtirazlarının bulunup bulunmadığına ilişkin soru üzerine Baydemir, "Sanırım birkaç sandıkta olmuş. Önceki seçimlerle mukayese ettiğimizde şu anda Diyarbakır'da bugüne kadar geçirdiğimiz en serinkanlı ve en metanetli günü yaşıyoruz. Umuyor ve diliyorum böyle devam eder" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...