Akşener: Artık yeni bir dönem başladı (Winter is coming)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında İstanbul seçimini değerlendirdi. "Türk milleti çaresiz değil" diyen ve yeni bir dönemin başladığını söyleyen Akşener, "AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming" dedi. Akşener, erken seçim tartışmasıyla ilgili olarak "İstanbul seçim sonuçları muhalefet partisi olarak bizim için bir erken seçim gerekçesi değil" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 25.06.2019 - 13:47

Akşener: Artık yeni bir dönem başladı (Winter is coming)

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında konuştu.  

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

"Milletimiz bir kişiyi bir siyasi partiyi sevdi mi yolunu açar ancak iradesinin yok sayıldığını gördüğü anda gereğini yapmasını çok iyi bilir. 23 Haziran İstanbul seçimleri bu gerçeğin ispatıdır.

31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na oy verip 23 Haziran'da kararını değiştiren vatandaşlarımız demiştir ki 'ben milletim, irademle birini seçtiysem bunu kimse değiştiremez...'

Bu seçimin kazananı hepimiziz. Az sayıda kaybedeni de olmadı değil. Onlar; İstanbul'a ihanet edenlerdir, şehri betona gömenlerdir, haksız rant edinenlerdir, çalışmadan şehri haraca bağlayanlardır, milyonları hayat pahalılığı altında ezenlerdir, trafiği ömür törpüsü haline getirenlerdir, kenti ağaçsız, kuşsuz, çiçeksiz bırakanlardır... 

Sizler de (gruba yönelik) milletimize tercüman, demokrasimize nefes oldunuz... İyi ki varsınız, Allah her birinizden ayrı ayrı razı olsun. 

Seçim maratonu boyunca iktidarı defalarca uyardım. 'Yapay gündemleri bırakın gerçek gündemleri konuşalım' dedim. Herkesi teröristlikle itham ettiler. 23 Haziran kimin eğri kimin doğru olduğunu gösterdi... Maskeler düştü, mağdurlar mağrur oldu, bilgeler akil adam oldu. Bir belediye başkanlığı için teröristin ayağına gittiler. Beka beka dediler takaya binip İmralı'ya gittiler. 23 Haziran bu aymazlığa bir dur çekmektir, haddinizi bilin demektir. 

"3 BAKAN GÖREVDEN ALINMALI"

Seçim geride kaldı, seçmen ne mesaj verdi tartışmaları yapılır her seçimden sonra. Bu seçimde milletin verdiği mesaj gayet net. Millet huzur, adalet, refah istiyor; kavgayı bırakıp mutlu olmak istiyor, Tek adam rejiminin 1 yıl içinde iflas ettiğini gördük. Kuvvetler ayrılığı kesin şekilde tesis edilmeli. Tek adam modeliyle yönetilemiyor. Acilen normalleşmeye ihtiyacı var ülkenin. Terörist başıyla görüşmeler sonlandırılmalı, yeni bir açılım süreci olmamalı. Damat, içişleri ve tarım bakanı derhal görevden alınmalı. 

"YA KENDİNİZİ YENİLEYECEKSİNİZ YA DA..."

Türkiye'nin bir an önce düze çıkması için Sayın Erdoğan'ı partilerarası mutabakata davet ediyoruz. Mevcut anlayışını sürdürürse bir daha seçim kazanamayacağnı fark etmiş olmalıdır. Ülkeye verdiğ zararın bir ksımını tamir etmesi kendisi için iyi olacaktır. Ya düzelteceksiniz ya da millet sizi tasviye edecek. Ya kendinizi yenileyeceksiniz ya da yenile yenile gideceksiniz. 

"KIŞ GELİYOR YANİ WINTER IS COMING"

Damadın masallarıyla seçime kadar geldiniz, ama artık bıçak kemiğe dayandı... Öyle büyük atıyorsunuz ki nedereyde Anadolu'ya İslamiyeti ben getirdim diyeceksiniz. Masallar ve rakamlar karnımızı doyurmuyor Sayın Erdoğan. Damadınızı ayak altından çekin, liyakatlı bir ekibi ekonominin başına getirin. Buradan ilan ediyorum, ben bildiğimi okurum diyorsanız, Türk milleti çaresiz değil. Artık yeni bir dönem başladı. AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming... Siyasette eski aktörler artık tasviye oluyor, iyilerin dönemi geliyor..." 

"SONUÇLAR ERKEN SEÇİM GEREKÇESİ DEĞİL"

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gerçekleştirilen kapalı grup toplantısı sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, yenilenen İstanbul seçimleri sonrasında herhangi bir tartışma yokken erken seçim bahsi açmanın ülkeye büyük kötülük olacağı yönündeki değerlendirmelerine karşı düşüncelerini sorduğu Akşener, siyasi partilerin yarışmak için, ülkeye daha iyi hizmeti yapabilmek için var olduğunu söyledi.

İYİ Partinin bu hedefler doğrultusunda kurulduğunu, diğer partiler gibi kendilerinin de iddialarının, vaatlerinin bulunduğunu vurgulayan Akşener, şöyle devam etti:

"İstanbul seçim sonuçları muhalefet partisi olarak bizim için bir erken seçim gerekçesi değil. Bunu 31 Mart akşamı da söyledik. Keşke bu kadar gerilim olmasaydı. Sayın Bahçeli'nin sözlerinin alt metninin, üst metninin okunma işlemini Sayın Erdoğan'a bırakıyorum. Kendi aralarında bir mesajlaşma mıdır, onu bilemiyorum. Dolayısıyla bizim de CHP'nin de böyle bir talebi yok. Grup konuşmasında bir an evvel bu işlerin kapanmasını istedim. Türkiye'nin derin problemleri var, onlarla ilgili çalışma yapma çağrısında bulundum."

VİDEO: RAKAMLARLA İSTANBUL SEÇİMİNİN ANALİZİ

Sayfa Yükleniyor...