NTV

Alan: Millet iradesine saygısızlık olur

NTV Haber

Türkiye

NTV'ye konuşan MHP Milletvekili Engin Alan, Meclis'te yemin etmemesinin millet iradesine saygısızlık olacağını belirterek, "Sadece zamanlaması bana ait olacak" dedi.

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan tahliyesinin ardından NTV'ye konuştu.

Yemin edip etmeyeceği sorusuna cevap veren Alan, ''Genel başkanla görüşeceğim yol haritamız öyle belli olur. Bizi seçen insanlar var milletin iradesi var millete saygısızlık olur. Sadece zamanlaması bana ait'' dedi.

ÇATI ADAY YORUMU
Engin Alan, partisinin cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını da değerlendirdi: ''Hayırlı uğurlu olsun. Bunu cezaevinde öğrendim. Eğer partinin en üst kademesi böyle karar vermişse bize söyleyecek bir şey kalmıyor.''

'MECLİS'E TEPKİ, KENDİMİZİ İNKAR ETMEKTİR'
Kendisinin Meclis'in değil hukukun kararıyla tahliye olduğunu belirten alan Meclis'e tepkili olmadığını söyledi.

Alan, ''TBMM'ye tepkili olmak kendimizi inkar etmektir orası bu cumhuriyetin çatısı densizlik olur. Çok kutsal bir mekan kurumlara kızamayız'' diye konuştu.

Engin Alan, Balyoz davasından tahliye olan subay bugün Anıtkabir'e gitti. Tahliye olan subaylara mesaj da gönderen Alan ''Haberim olmadı onların Anıtkabir'e gittiğinden. Yoksa ben de giderdim. Onların hepsinin gözlerinden öpüyorum. Allah onlara bir daha böyle sıkıntı göstermesin'' dedi.