Alaska'da tatil kazanan şanslı okur belli oldu

'Teklif' filmiyle ilgili anketi doğru yanıtlayarak, Alaska’nın Sitka şehrinde beş gece/altı günlük bir tatil kazanan şanslı kişi Erdem Esatoğlu...

17.06.2009 - 15:56

Alaska'da tatil kazanan şanslı okur belli oldu

'Teklif' filminin ntvmsnbc ve Touchstone Pictures işbirliğiyle yapılan Alaska tatili hediyeli anketinin sonucu belli oldu.

Beraberindeki kişiyle (Filmdeki otoriter Margaret ve asistanı Andrew’un gittiği şehir olan) Alaska’nın Sitka şehrinde eğlence ve nefes kesici maceralarla dolu beş gece/altı günlük romantik bir tatil geçirme fırsatını elde eden talihli kişi Erdem Esatoğlu... Yedek talihli ise Gülen Çetin Tankut...

Filmle ilgili anketi doğru yanıtlayarak, Alaska’nın Sitka şehrinde beş gece/altı günlük bir tatil kazanan şanslı okur Güneydoğu Alaska’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen ve denizle iç içe yaşayan Sitka’yı keşfedecek.

İrtibat için:
Rüya Uluçınar
0 212 335 44 73
ruya.ulucinar@ntv.com.tr

Doğası ve zengin vahşi yaşamıyla ünlü Sitka, Baranof Adası’nın batısında yer alıyor. Şehrin doğusunda karla kaplı muhteşem dağlar; batısında ise Pasifik Okyanusu uzanıyor.

'TEKLİF'

Otoriter bir kitap editörü olan Margaret (Sandra Bullock) sınır dışı edilerek doğduğu ülke olan Kanada’ya gönderilme tehlikesiyle karşılaştığında, o an aklına gelen bir kurtuluş fikriyle, aslında yıllardır işkence ettiği ve hiçbir şeyden haberi olmayan asistanı Andrew (RYAN REYNOLDS) ile nişanlı olduğunu açıklar. Andrew bu oyunda rol almayı kabul eder ama onun da kendi koşulları vardır. Birbirleriyle pek alakaları olmayan bu ikili, Andrew’un garip ailesi (Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Betty White) ile buluşmak üzere Andrew’un memleketi olan Alaska eyaletinin Sitka şehrine doğru yola çıkar ve her zaman kontrolü elinde tutan şehirli kız, birbiri ardına gelişen olaylarla, sudan çıkmış balığa döner.

Bir anda yapılan doğaçlama bir düğün ve peşlerindeki bir Göçmenlik Bürosu görevlisi nedeniyle, Margaret ve Andrew, ortaya çıkabilecek bütün tehlikeli sonuçlara rağmen, istemeden de olsa plana sadık kalmaya söz verirler.

Sunulan imkanlar şöyle:

•Havaalanı/otel/havaalanı transferleri ve tatil boyunca ücretsiz araç kiralama...

• Otter’s Cove’da oda+kahvaltı: Deniz kıyısındaki bu özel yer, muhteşem deniz manzarasıyla beş gece/altı gün boyunca talihlilerin evi olacak. Talihliler her sabah kendilerine sunulan kahvaltıyla ziyafet çekecek. Halibut Point Road’da yer alan Otter’s Cove, konuklarına bir otelin özel hizmetlerini evlerinin rahatlığı içinde sunuyor:

Özel banyolu temiz ve rahat odalar
Bütün konukların kullanımına açık mutfak
Kamp ateşi alanına ve mangala sahip okyanus kıyısında bir arka bahçe
Kanapelerin, 46 inç’lik bir televizyonun ve DVD’lerin yer aldığı kapalı bir lobi
Özel park alanı ve ayrı konuk girişi off street parking and separate guest entrance
Ücretsiz zengin bir kahvaltı
Çamaşırhane hizmetleri
Yüksek hızlı kablosuz internet erişimi

• Balinalar, ayılar ve su samurları: Talihlilere kendi seçecekleri bir rehberli tur hizmeti hediye edilecek. Tekneyle balinaları izleme veya ayıları ve su samurlarını görme imkanı sunulacak. Talihliler çıkmak istedikleri turu kendileri seçecek. Bu turların her birinde Alaska’ya özgü birçok hayvanı görmek mümkün olabilecek.

Birçok turist totem direklerini görmek için Sitka'ya geliyor. Birçok turist totem direklerini görmek için Sitka'ya geliyor.

• Profesyonel bir rehberin anlatımıyla Sitka Ulusal Parkı'ndaki totem direkleri: Şanslı okurlar harika bir manzaraya sahip bu romantik parkta rehberli bir gezi yapabilecek. Parkta Indian River’a bakan çok güzel bir köprü bulunuyor. Birçok insan bütün bir yıl boyunca buradaki totem direklerini görmek için veya yaz aylarının sonunda somon balıklarının geçişini köprüden izlemek için bu parka geliyor. Totem direklerine 1.5 kilometreden daha kısa ve daire şeklinde bir patikadan ulaşılıyor ve bu patika, deniz kıyısındaki patikanın yanında uzanıyor. Yol boyunca totemler hakkında bazı bilgiler veren tabelalar bulunuyor; ntvmsnbc talihlileri ise kendilerine Alaska kabilelerinin kültürlerini, tarihini ve inanılmaz hikayelerini anlatacak bir rehberle bu tura çıkacak.

Etkileyici bir ev olan kabile evi, tamamen bir sanat eseri olan el oyması kafeslere, büyük kirişlere ve güzel bir sahneye sahip. Talihliler bu sahnede yerel kültür öğelerini izleyecek ve muhteşem hikayeler dinleyecek. Tlingit kabilesinin kültürü ve tarihi hakkında bilgi edinecek.

• Alaska kartallarını ziyaret: Alaska kartalı, büyüleyici bir yırtıcı kuş. Raptor Center ise 200’den fazla hasta veya yaralı Alaska kartalını tedavi eden ve mümkünse daha sonra yeniden doğaya salan ve gönüllülerden oluşan bir merkez. Burada ayrıca baykuşlar, atmacalar ve diğer kartal türleri de görülebilir.

• Channel Club’ta yemek: The Channel Club, Halibut Point Road’da denize açılan pencereleri bulunan ahşap bir binada yer alıyor. Duvarlarını eşsiz geyik boynuzları, özel balıklar, balıkçı ağları ve deniz kabuklarıyla süslemiş bu Alaska restoranına benzeyen bir yer daha bulmak oldukça zor. Sitka’nın en iyi biftek ve ıstakoz restoranı olan Channel, klasik bir Alaska restoranı ve Fodor’s ve Zaggat’s tarafından Sitka’da seçilmiş en iyi restoran. Talihlilere burada üç akşam yemeği ve yemeğin yanında şarap hediye edilecek. Bu arada restoranda sadece salata barının bile soğuk mezeler ve sıcak iştah açıcılarla birlikte başlı başına bir öğün sunabileceğini de özellikle belirtmemiz gerekiyor. Channel Club, tam da romantik bir akşam yemeği yenilecek yer.

• İki kişi için masaj/Sitka Day Spa: Talihliler bir günlerini dağ manzaralı Sitka Day Spa’da geçirecek. İki masaj terapistiyle birlikte, bir saatlik tam vücut masajıyla şımartılacaklar.


İki kişilik paket şunları içeriyor:
• HAVAALANI/OTEL/HAVAALANI TRANSFERLERİ
• OTTER’S COVE BED AND BREAKFAST INN’DE BEŞ GECE/ALTI GÜN ODA + KAHVALTI KONAKLAMA (KAHVALTI DAHİL)
• TATİL BOYUNCA ÜCRETSİZ ARAÇ KİRALAMA (BÜTÜN SİGORTALARI DAHİL) (TALİHLİLERİN GEÇERLİ BİR EHLİYETİ OLMAMASI DURUMUNDA TRANSFER İMKANLARI).
• BALİNA GÖZLEM TURU VEYA AYI VE SU SAMURLARI TURU
• PROFESYONEL BİR REHBER EŞLİĞİNDE TOTEM DİREKLERİ TURU
• KIZILDERİLİ KÖYÜ TURU – SHEET’KA KWAAN
• RAPTOR CENTER’A GİRİŞ
• CHANNEL CLUB’TA İKİ KİŞİLİK ÜÇ AKŞAM YEMEĞİ
• SITKA DAY SPA’DA İKİ KİŞİ İÇİN BİR SAATLİK TAM VÜCUT MASAJI

* Kazanılan tatil bir sene içinde kullanılabilir...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...