"Alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi bana diyebilirsiniz, 'Sayın Cumhurbaşkanım siz Cumhurbaşkanısınız, sizin seçim kampanyalarında ne işiniz var' diyebilirsiniz. Fakat ben biliyorsunuz alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim" dedi.

İHA 19.05.2015 - 22:02

"Alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bana diyebilirsiniz, 'Sayın Cumhurbaşkanım siz Cumhurbaşkanısınız, sizin seçim kampanyalarında ne işiniz var' diyebilirsiniz. Haklı da olabilirsiniz. Fakat ben biliyorsunuz alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim. Sipariş üzere gelmedim" dedi. 

Esertepe Rekreasyon Alanı’nda açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören’in gönlünde müstesna bir yeri bulunduğunu ve 12 yıl Keçiören’de ikamet ettiğini belirtti.

Türkiye’nin tarihi bir seçimin arifesinde bulunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm partiler, tüm liderler Türkiye için milletimiz için neler yapmak istediklerini meydan meydan dolaşıp anlatıyorlar. Aynı şekilde medya aracılığıyla da mesajlarını topluma ulaştırıyorlar. Şimdi bana diyebilirsiniz, 'Sayın Cumhurbaşkanım siz Cumhurbaşkanısınız, sizin seçim kampanyalarında ne işiniz var' diyebilirsiniz. Haklı da olabilirsiniz. Fakat ben biliyorsunuz alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim. Sipariş üzere gelmedim. Fakat Cumhurbaşkanı olarak her siyasi partiye eşit mesafedeyim ancak taraf olarak sorduğunuz zaman ben milletimin tarafındayım. Eğer birileri bazı yanlışlar yapıyorsa, yanlışlar söylüyorsa o zaman bu yanlışları düzeltmek herhalde takdir edersiniz ki benim görevimdir” ifadelerini kullandı.

"BUNLARI DÜZELTMEK BENİM GÖREVİMDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişi ile ilgili yanlış ifadelerin düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekti. İktidar partisinin kurucusu olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben şu anki iktidar partisinin kurucusuyum, kurucu genel başkanıyım. Aynı zamanda bu partinin üç dönem milletvekilliği ve başbakan olarak 12 yıl ülkeme hizmet yaptım. Ardından milletim bu makama bizleri görevlendirdi. Şimdi bu makamdayız. Eğer bizim geçmişimizle alakalı bazı yanlış ifadeler kullanılıyorsa bunları düzeltmek herhalde benim görevimdir” diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...