AMD, işlemci yükseltme programını duyurdu

AMD, Opteron serişi işlemcileri için Opteron Yükseltme Programını duyurdu.

09.04.2009 - 15:10

AMD, işlemci yükseltme programını duyurdu

AMD’nin yaptığı açıklamada, ortaklara ve müşterilere AMD Opteron işlemci teknolojisinin performans ve verimliliğinden yararlanmak için düşük maliyetli bir yol getireceği dile getirildi.

Program kapsamında, 2000 ve 8000 serisi çift ve dört çekirdekli AMD Opteron işlemcilerin yanı sıra, yakında piyasaya çıkacak “İstanbul” kod adlı altı çekirdekli işlemci de bulunuyor.

Kanal ortakları ve müşteriler, mevcut AMD Opteron işlemcilerini yükselterek %35’e varan fiyat indirimleri (2000 serisinde 50 dolar, 8000 serisinde 100 dolar) kazanabiliyor, bu sayede veri merkezlerindeki performans ve enerji tasarrufunu, mevcut sistemleri tümüyle değiştirmeye ihtiyaç olmaksızın arttırabiliyor.

“AMD Opteron işlemcileri her zaman çok uzun ömür ve platform istikrarı sağlamıştır,” diyen AMD İş Geliştirme Direktörü John Fruehe, şöyle devam etti: “Mevcut ekonomik ortamda, müşteriler BT bütçelerini daraltmaya, teknoloji yatırımlarının ömürlerini daha da uzatmaya çalışırken, performansı ve enerji tasarrufunu da arttırmak istiyor. Bu program, özellikle 45nm dört çekirdekli AMD Opteron işlemcisinde ve yakında çıkacak ‘İstanbul’ kod adlı işlemcide elde edilen gelişmeler düşünüldüğünde, ortaklarımız ve müşterilerimiz için olağanüstü bir değer sunuyor.”

Rackable Systems ve Clay gibi öbek ve sistem kurucuları bu programın yararlarını görmeye başladılar ve veri merkezlerinde ciddi performans kazanımları sağlayan sorunsuz ve hızlı yükseltme işlemleri için giderek artan bir taleple karşılaşıyorlar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...