'Anneme telefon aldım, gönderiyorum'

Hakkari'de silahlı saldırıda şehit olan 3 askerden Jandarma Er Yunus Yılmaz’ın, Elazığ’da yaşayan annesi için aldığı telefonu kargoyla göndermek isterken şehit düştüğü öğrenildi.

Anadolu Ajansı 26.10.2014 - 10:42

'Anneme telefon aldım, gönderiyorum'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terör saldırısında dün şehit olan 3 askerden, 20 yaşındaki Jandarma Er Yunus Yılmaz'ın Kovancılar ilçesi Bağlar Mahallesi'nde ikamet eden ailesi, oğullarının şehadet haberini öğrenince büyük üzüntü yaşadı.

Baba Saim Yılmaz, evinin önünde yakınları ve komşularının başsağlığı dileklerini kabul etti.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı konuşmada, oğluyla en son dün öğleden sonra telefonla konuştuğunu söyledi.

'ANNEME TELEFON ALDIM, KARGOYA GİDİYORUM'
Bu konuşmanın ardından onu aradığını ancak ulaşamadığını belirten Yılmaz, "Konuştuğumuzda, halini hatırını sordum. 'Anneme telefon aldım, onu gönderiyorum, kargoya gidiyorum' dedi. Ben de 'Neden aldın, paran var mı?' dedim. Ayın 5'inde askerliğinin 6'ncı ayı bitecekti. Bu acı hepimizindir. 10 yıla yakın görev (koruculuk) yaptım. Vatan sağ olsun'' dedi.

Yılmaz ailesinin, Bingöl'ün Karlıova ilçesi Çatak köyü nüfusuna kayıtlı olduğu, şehidin ise 5 kardeşin ortancası olduğu öğrenildi.

Cenazenin, bugün Bingöl'de düzenlenecek törenin ardından Çatak'ta defnedileceği belirtildi.

Aile, taziyeleri kabul ettikten sonra Bingöl'e gitmek üzere yola çıktı. Bu sırada anne Aysel Yılmaz ve şehidin kardeşleri, ağıtlar yaktı. Ayakta durmakta güçlük çeken bu kişilere, kadın polis ve askerler eşlik etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...