Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Jehezkel Türkiye'den ayrıldı

Antalyaspor'un Trabzonspor maçında attığı golden sonra yaptığı hareket nedeniyle kadro dışı bırakılan İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel, gözaltının ardından serbest bırakıldı. İsrailli futbolcunun akşam saatlerinde özel uçakla ülkesine döneceği öğrenildi. Jehezkel, emniyette verdiği ifadede, "Kimseyi kışkırtmak veya provoke etmek için bir hareket yapmadım. Savaşın bitmesini istiyorum. O yüzden buradaki işareti gösterdim." diyerek kendini savunmuştu. Jehezkel, ülkesine gitmek üzere özel uçakla Antalya'dan ayrıldı.

Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Jehezkel Türkiye'den ayrıldı

Son dakika haberi! 

Kadro dışı bırakan gol sevinci sonrası gözaltına alınan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, ifadesinin ardından sevk edildiği adliyece serbest bırakıldı. 

Süper Lig'in 20'nci haftasında dün akşam oynanan - maçında ev sahibi ekibin İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel'in attığı golden sonra yaşadığı sevinç, tepkilere neden oldu.

Jehezkel, attığı golden sonra el bileğindeki yazıyı kameralara gösterdi.

Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Jehezkel Türkiye'den ayrıldı - 1

Yazıda 'in Gazze'yi işgal etmek için başlattığı operasyonların başladığı tarih olan 7 Ekim 2023 gününe dikkat çekmesi ve Davut yıldızının bulunması, büyük tepki çekti.

Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. yönetimi de futbolcunun kadrodan çıkarıldığını duyurdu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da İsrail katliamını savunan futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' suçundan adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Jehezkel Türkiye'den ayrıldı - 2

Sagiv Jehezkel ifadesinde "Savaşın bitmesi için" bu hareketi yaptığını belirterek kendini savundu.   

"SAVAŞIN BİTMESİNİ İSTİYORUM"

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sagiv Jehezkel'i gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Jehezkel, tercüman aracılığıyla ifade verdi. Jehezkel'in ifadesinde, "Ben kimseyi kışkırtmak veya provoke etmek için bir hareket yapmadım. Savaş yanlısı bir insan değilim. Ve sonuçta askerleri de var Gazze'de esir düşmüş durumda. Ben bu 100 günlük sürecin artık son bulması gerektiğine inanan biriyim. Savaşın bitmesini istiyorum. O yüzden buradaki işareti gösterdim. Politikayla işi olmayan birisiyim. Geldiğimden beri bugüne kadar politikayla alakalı hiçbir şey yapmadım. Geldiğim günden beri de hiçbir zaman kimseye bir saygısızlık yapmadım. Dikkat çekmek istediğim nokta savaşın son bulmasıydı" dediği öğrenildi.

Sagiv Jehezkel, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ÖZEL UÇAKLA AYRILDI

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınıp, savcılıktaki sorgusundan sonra salıverilen Sagiv Jehezkel, akşam saatlerinde ülkesine gitmek üzere saat 17.15'te özel uçakla Antalya'dan ayrıldı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...