Apple, iPad Mini'yi 23 Ekim'de tanıtabilir

Apple'ın yeni ürünü "iPad Mini"yi 23 Ekim'de tanıtılabileceği belirtiliyor.

17.10.2012 - 13:53

Apple, iPad Mini'yi 23 Ekim'de tanıtabilir

Apple'ın o gün yapılacak basın toplantısı için gönderdiği davetiyelerde konu belirtilmiyor, sadece "gösterilecek ufak bir şeyler olduğu" söyleniyor. Yeni modelin 7-8 inç (18-20 cm.) boyutunda olması bekleniyor.

Amazon'un "Kindle Fire" ürünü ile Asus ve Google'ın ortak ürünü "Nexus 7" şu anda, tek ele sığacak kadar küçük tablet bilgisayar talebini karşılıyor.Genel tablet piyasasında ise Apple liderliğini koruyor.

iHS iSuppli verilerine göre, Nisan-Haziran çeyreğinde Apple, tüm tablet satışlarının yüzde 70'e yakınını gerçekleştirdi.

JOBS KARŞI ÇIKMIŞTI
Apple, basın toplantısını San Jose'deki California Theaatre'da yapacak. Şirketin eski patronu Steve Jobs, daha küçük bir iPad üretimine karşı çıkmıştı.

Jobs, Ekim 2010'da yaptığı açıklamada, "kullanıcıların tıklayabilecekleri kadar küçük dokunmatik ekranların bir sınırı olduğunu" vurgulamıştı.

Seeking Alpha sitesinin haberine göre, Jobs şu ifadeleri kullanmıştı: "10 inçlik ekran boyutunun iyi tablek uygulamaları yapmak için en küçük boyut olduğunu düşünüyoruz. 7 inçlik tabletler çocuk işidir; akıllı telefonlarla rekabet etmek için çok büyük, iPad ile rekabet için çok küçük olurlar."

Apple'ın iTunes ayağının başındaki Eddy Cue ise Jobs'un daha sonra görüşünün değiştiğini savunmuştu.

Cue, 24 Ocak 2011'deki açıklamasında, "7 inçlik tablek piyasası oluşacağını" söylemiş ve bu görüşünü paylaştığı Jobs'un da buna sıcak yaklaştığını belirtmişti.

Amazon'un başındaki Jefe Bezos, BBC'ye yaptığı açıklamada, "Kindle" tabletlerini maliyet fiyatına sattıklarını ve beklentilerinin bu ürünü alan müşterilerinin, diğer ürülerine yönelmesi olduğunu söyledi.

Google'ın "Nexus 7", Samsung'un "Galaxy Tab2 7", Blackberry'nin "Playbook" ve Amazon'un "Kindle Fire HD" ürünleri İngiltere'de 200 sterlinden ucuza satılıyor.

Apple'ın en ucuz tablet bilgisayar ürünü iPad 2'nin fiyatı ise 329 sterlin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...