Apple'dan İsrail'de Ar-Ge yatırımı

Şirket, İsrail’de özellikle yarı iletkenlere odaklanacak bir araştırma ve geliştirme merkezi açacak. Böylece şirketin Kaliforniya dışındaki ilk Ar-Ge merkezi açılmış olacak.

Haberler 16.12.2011 - 09:38

Apple'dan İsrail'de Ar-Ge yatırımı

Şirket daha şimdiden İsrail’in ileri teknoloji sektöründen bir isim olan Aharon Aharon’u merkezi yönetmesi için görevlendirdi bile. Ancak şirket, konuyla ilgili bir yorumda bulunmamayı tercih etti

Habere göre, Apple global bir inovasyon lideri olmasına rağmen, Ar-Ge açısından küçük bir yatırımcı. 2010 yılında Ar-Ge’ye 2,4 milyar dolar yatırım yapan şirketin bu yatırımı, gelirinin sadece yüzde 2’si ve diğer ileri teknoloji şirketlerinin yatırımlarından çok daha az.

İsrail’in Silikon Vadisi olarak gösterilen Ar-Ge merkezi Herzliya, aynı zamanda Apple’ın da Kaliforniya dışındaki ilk Ar-Ge merkezi olacak. Hatta Apple’ın Ar-Ge’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ed Frank de konuyla ilgili olarak İsrail’e bir ziyarette bulunuyor.

Öte yandan, BTnet.com.tr'in aktardığı haberde Apple’ın, İsrailli bir depolama teknoloji şirketi olan Anobit’i 400-500 milyon dolara satın almak için görüşmelerin ilerlediği bilgisi yer aldı. Ancak Apple bu konuda da yorum yapmamayı tercih etti.

Sayfa Yükleniyor...