Aralık ayında Van Gölü'ne girdi

İstanbul'dan Van'a gelen sedef hastası, şifa bulduğuna inandığı Van Gölü'nde yüzdü.

İstanbul'da yaşayan sedef hastası Nasrettin Baycar, ''Van Denizi Suyunun Sağlık Turizmi ve Cilt Bakımı Açısından Değerlendirilmesi'' konulu çalıştaya katılmak için Van'a geldi.

Baycar, sedef hastası olduğunu, 1999 yılında akraba ziyareti için geldiği Van'da, gölde yüzdükten sonra yüzündeki yaraların iyileştiğini fark ettiğini söyledi.

4 yıl aradan sonra hastalığının yeniden ortaya çıktığını görünce hemen Van'a geldiğini anlatan Baycar, şunları söyledi:

''Yaralar, 2003 yılında yeniden vücudumun çeşitli yerlerinde belirmeye başladı. Ben de tekrar Van'a gelerek birkaç gün kaldım. Kaldığım süre zarfında gölde yüzmeyi ihal etmedim ve yaraların iyileşmeye başladığını gördüm. Van'da böyle bir çalıştayın yapıldığını öğrenince de yoğun işlerime rağmen buraya geldim. Çalıştaya katılan bilim adamlarına, gölde yüzerek hastalığımın iyileştiğini anlattım. Bulunduğum her ortamda da Van Gölü'nün şifalı suyundan bahsediyorum.''

Konuşmasının ardından üzerindeki kıyafetleri çıkaran Baycar, kendisini Van Gölü'nün serin sularına bıraktı. Bir süre gölde yüzen Baycar, göl suyunun aralık ayı olmasına rağmen fazla soğuk olmadığını ve kendisi için şifa kaynağı olduğunu dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...