'Arama çalışması siyasi malzeme yapılmamalı'

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Helikopterin henüz bulunamamış olmasını da siyasi malzeme konusu yapmak son derece çirkin" dedi.

Anadolu Ajansı 26.03.2009 - 11:38

'Arama çalışması siyasi malzeme yapılmamalı'

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikoptere henüz ulaşılamadığını, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın helikopterin düştüğü yerleşim yerinde arama çalışmalarını takip ettiğini söyledi.

Adalet Bakanı Şahin, gazetecilerin, BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan Şahin, en son alınan bilgilere göre, henüz düşen helikoptere ulaşılamadığını, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın helikopterin düştüğü yerleşim yerinde arama çalışmalarını takip ettiğini vurguladı.

İlk alınan bilgilerin son derece sevindirici olduğunu, ancak şu anda son durumun bilinemediğini belirten Şahin, ''henüz helikoptere ulaşılamadı. Helikopterler ve bir uçak, helikopterin düştüğü tahmin edilen bölgede şu an itibarıyla arama faaliyetlerini yürütüyor. İnşallah kendileri sağ olarak bulunur. Tüm temennimiz budur'' dedi.

SEVDİĞİMİZ BİR LİDERDİR
Bakan Şahin, bir gazetecinin, ''arama çalışmalarının bu kadar uzun sürmesini nasıl değerlendiriyorsunuz'' şeklindeki sorusuna Türkiye'de, arama kurtarma faaliyetleri konusundaki teknolojik imkanların dünya standartlarında olduğu yanıtını verdi. Gereken ne varsa yapıldığını anlatan Şahin, şunları söyledi:

''Tabii bir milletvekilidir, bir partinin genel başkanıdır. Sevdiğimiz, halkımızın da sevdiği, itibar ettiği bir liderdir. Böyle bir kazaya uğramış olması hepimizi üzmüştür. Hükümet olarak, devlet olarak devletin organları, Silahlı Kuvvetler elinden gelen her türlü çabayı gösteriyor.

Ancak helikopterin henüz bulunamamış olmasını da siyasi malzeme konusu yapmak son derece çirkin. Yani devletimizin, kurumlarımızın imkanı neyse bütün imkanlar kullanılmaktadır. Düşen helikoptere hala ulaşılamamış olmasını bir siyasi malzeme yapmayı son derece yanlış buluyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...