Arazisinden geçen yolun 3 şeridini trafiğe kapattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı 4 şeritli yolun geçtiği arazinin kendisine ait olduğu iddiasıyla yolun 2 şeridinde ulaşımı engelleyen İbrahim Akbulut, 3'üncü şeridi de trafiğe kapattı.

aa_picture_20151020_6572003_web.jpg

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nce "şehir içi yol" olarak kullanılan merkez İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Gençlik Caddesi'nin bin 550 metrekarelik bölümünün tapulu arazisi olduğu iddiasıyla mahkemeye başvuran 66 yaşındaki Akbulut, açtığı davayı kazandı.

Bunun üzerine 6 Mayıs 2014'te yolun 2 şeridine moloz dökerek trafiğe engel olan İbrahim Akbulut, geçen süre içinde Büyükşehir Belediyesi ile anlaşamayınca, bu sefer de 3'üncü şeridi güvenlik bariyeriyle ulaşıma kapattı.

Akbulut yola, "Bu cadde tapulu arazim olduğundan kapatılmıştır" yazılı tabela da koydu.

İbrahim Akbulut, “Araziyi belediye kullanmasına rağmen, Maliye bana vergi borcunu ödeme emri gönderdi. Yani arazi benim, vergi borcu benim, kullanan belediye" dedi.

"İnsanlık adına" yolun tamamını ulaşıma kapatmadığını ifade eden Akbulut, belediyeyi de uyardı: “Eğer bir ay içinde anlaşma olmazsa, davulla zurnayla yolu tamamen trafiğe kapatacağım.”

Öte yandan, Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Sayfa Yükleniyor...