Arel’li gençler Van için seferber

İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileri, önceki gün 7.2’lik depremle yıkılan Van’ın yaralarını sarmak için harekete geçti.

25.10.2011 - 14:31

Arel Üniversitesi Öğrenci Konseyi, pazar günü 13.41’de Van’da yaşanan 7.2 şiddetindeki depremin hemen ardından bölge için yardım kampanyası başlattı.

Tüm üniversiteye yapılan duyurunun ardından açılan yardım standına yoğun ilgi vardı. Üniversite öğrencileri, akademisyenler ve idari personel, hazırladığı kolileri Öğrenci Konseyi’ne ulaştırdı. Arel Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğrenci Konseyi Başkanı Hacı Muharrem Cengiz; Van ve en başta Erciş’i enkaza dönüştüren depremin ardından bölgenin yaralarını sarmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Cengiz, soğuk havanın hüküm sürdüğü Van’a başta mont, bot, atkı, bere, eldiven ve çorap gibi giysilerin yanı sıra çocuk bezi ve mama gibi ihtiyaç malzemeleri de topladıklarını belirtti.

Üniversite öğrencileri, iki gün daha sürecek yardım toplama çalışmalarının ardından malzemeleri kendi elleriyle Van’a ulaştıracak. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerine birebir ulaşmak isteyen öğrenciler, döndükten sonra da kampanyanın devam edeceğini ve yardımları Van’a ulaştıracaklarını bildirdi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...