Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 'Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması' toplantısı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sıradışı sunumuna sahne oldu.

Arınç, yerel medyanın yeni teknolojileri kullanmak zorunda olduğunu artık kağıda basılı gazetenin miadını doldurduğunu söyledi.

Yerel medya temsilcilerine yeni medya eğitiminin verileceği toplantılar öncesinde Arınç, cep telefonuyla ilk Instagram fotoğrafını da çekti ve kareye gezetecilerle eşini aldı.

Bu sırada kendisine hediye edilen mesir macunu paketini açan Arınç, bunu da kürsüden yerel gazete sahibi ve basın mensuplarına attı. Arınç'ın, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e "Buna en çok senin ihtiyacın var İbrahim" dediği duyuldu.

Arınç, mesir macunu atarken...
Arınç, mesir macunu atarken...

'YEREL MEDYA DEMOKRASİNİN KILCAL DAMARLARI'
Konuşmasında "Yerel medyayı demokrasinin kılcal damarları gibi görüyorum" diyen Arınç, şunları kaydetti: "Elindeki kıt imkanlarla haberden habere koşan dürüst, samimi ve çalışkan gazeteci arkadaşlarımızla yerel medya Türkiye'de hem güçlü hem de büyük bir ihtiyaç. Anadolu insanının duygu ve düşüncelerine tercüman olan yerel medya temsilcilerinin ülkemizin katılımcı bir anlayışla yönetilmesinde büyük emekleri olduğunu, halkımızın hissiyatlarını yansıtmak ve onların sorunlarına çözüm bulmak adına hayati bir rol üstlendiğini düşünüyorum.''

'EDEBİYATA-MİZAHA RASTLAYANINIZ VAR MI?'
Ulusal gazetelerde artık tek tipleşen habercilik anlayışının aksine yerel gazetelerde kimi zaman ciddi edebi yazılara, hatta çok güzel mizaha rastladığını vurgulayan Arınç, ''Son zamanlarda ulusal basında edebiyata ve mizaha rastlayanınız var mı bilemiyorum'' dedi.