Askerlere çarşı izni dönüşü saldırı

Hatay'da çarşı izninden dönen askerlere yönelik düzenlenen saldırıda 2 asker yaralandı.

15.04.2012 - 18:26

Askerlere çarşı izni dönüşü saldırı

İskenderun'da, çarşı izninden dönen askerlere saat 16.55 sıralarında uzun namlulu silahlarla ve roketli saldırı düzenlendi.

Saldırıya uğrayanlar, Karayılan Beldesi'ndeki İskenderun Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı nizamiyesinin önünde çarşı izninden dönen sivil elbiseli ve silahsız erbaş ve erlerdi.

Kışlanın yaklaşık 400-500 metre doğusundaki meskun mahale bitişik ağaçlık bölgeden bir grup terörist tarafından düzenlenen saldırıya, kışla nöbetçileri hemen karşılık verdi.

Teröristlerin açtığı ilk ateşte jandarma komando er Sefer Taçyıldız sol kolundan, jandarma komando er Raşit Kalaycı karnından yaralandı. İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan erlerin hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi.

Olaya ilişkin ayrıntılı bilgi içeren açıklama Hatay Valiliği'nden gelirken, güvenlik güçlerinin saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürdüğü belirtildi.

HAKKARİ'DE OPERASYON
Öte yandan Hakkari Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Özel Yetkili Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü PKK/KCK'nın kırsal alanda faaliyet gösteren örgüt mensuplarına yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle 10 Nisan 2012 tarihinde yapılan operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanırken, 5 kişi halen aranıyor.

Operasyon kapsamında çalışmalarını sürdüren Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, terör örgütü yandaşlarının ellerindeki patlayıcı malzemeleri Çukurca'da metruk bir binada sakladıkları bilgisine ulaştı. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çimenli köyünde metruk bir binada arama yapıldı.

Aramada çuval içerisinde gömülü olarak 4 kilo 370 gram A4 plastik patlayıcı, 4 savunma tipi el bombası, 2 Kalaşnikof marka silaha ait şarjör, 60 fişek, bomba ve patlayıcı yapımında kullanılan 50 metre uzunluğunda kablo, 2 cep telefonu, 1 cep telefonu şarj aleti, 1 elektronik devre elemanı olan motor ele geçirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...