Azerbaycan'dan protokole tepki yok!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşen Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'un, Türkiye ile Ermenistan arasındaki protokolle ilgili  tepki göstermediği kaydedildi.

NTV Haber 02.09.2009 - 19:25

Azerbaycan'dan protokole tepki yok!

Ermenistan ile varılan anlaşmanın ardından Türkiye, Azerbaycan'daki hassasiyeti gidermeye çalışıyor.

Daha önce 'Azerbaycan'ın zararına olacak hiçbir adım atmayacağız' şeklinde bir açıklama yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ziyaret için gittiği Mısır'ın Başkenti Kahire'den, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u telefonla aradı.

Davutoğlu'nun Azeri Bakan'a son gelişmelerle ilgil bilgi verdiği belirtilirken, Türk Dışişleri yetkillileri, Memmedyarov'un herhangi bir tepki göstermediğini ve rahatsızlık ifade etmediğini belirttiler.

Öte yandan, Türkiye ile Ermenistan arasındaki protokollerin nerede ve kimler atrafından imzalanacağı konusunda diplomatik kaynaklar, 'büyük olasılıkla arabulucu İsviçre' adresini verdiler.

Bu arada, Bakan Davutoğlu'nun Kahire'de başka temasları da oldu. Lübnan Başbakanı'nın Davutoğlu'nu aradığı, Ermenistan ile varılan anlaşma ve başlatılan yeni süreç nedeniyle tebriklerini ilettiği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...