Aziz Yıldırım 13 yılı anlatacak

Şike soruşturmasında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık açıkladı: Aziz Bey, ‘Türkiye’de futbolun on üç yılını anlatayım’ dedi.

Haberler 19.07.2011 - 06:34

Aziz Yıldırım 13 yılı anlatacak

Şike soruşturmasında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık, Taraf'a açıklamalarda bulundu.

Işık, "Aziz Bey, ‘Ben, ’de futbolun on üç yılını anlatayım’ dedi. ‘Sponsor olan, para veren firmaların kulüplerinden beklentilerini, spor yazarlarının futbolcularla ilişkilerini, hangisini fiyatını parlatmak için övdüklerini, hangisini yerin dibine geçirdiklerini, kulüp yönetiminin ilişkilerini, kulüplerin etrafında dönen insanları... Hepsini anlatayım’ diyor Aziz Bey” diye konuştu.

"Aziz Yıldırım’ın yakın çevresinde Sedat Peker’in adamları bulunuyor mu?" sorusunu yanıtlayan Işık, "Aziz Yıldırım’ın yakın çevresinde değil. Fenerbahçe kongre üyeleri arasında Olgun Peker’in iki adamı bulunuyor. Ama aynı kongre üyeleri arasında 20 tane hâkim ve savcı da var" dedi.

Beşiktaş'ın kupayı iade etmesinin mahkemeyi seyrini nasıl etkileyeceğiyle ilgili değerlendirme yapan Işık şunları söyledi: "Savcılığın ve polisin soruşturma tarzı herkesi derinden etkiliyor. Sanıklar daha “yargılanmadan” mahkûm oluyor. Spor kulüplerinin yönetimleri bile korkularından, “aman ne istiyorsunuz verelim. Aman bize bulaşmasın” halindeler. Şimdi ben yürekli Çarşı taraftarını merak ediyorum. Herkese meydan okuyan, herkese posta koyan, herkese karşı olan Çarşı’nın soruşturmaya karşı olamamasını hayretle karşılıyorum.

Futbolda temizlik isteyen adamlar sahaya biletlerine para vererek mi giriyorlar? Deplasmanlara kendi paralarıyla tuttukları otobüslerle mi gidiyorlar? Bu kadar temiz arkadaşların taraftar olmaktan başka meslekleri nelerdir? Geçimlerini nasıl sağlıyorlar? Bu sorulara cevap versinler. Ben, şike yok demiyorum. Ben Hz. İsa’nın yakalanmış olan kadına taş atmakla meşgul olanlara söylediğini söylüyorum. “İçinizden masum olan ilk taşı atsın” diyorum. Meğer ne kadar çok masum varmış bu memlekette... Herkes taş atmakla meşgul."

Şike soruşturmasında toplam 31 kişi tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...