Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, rahatsızlanması üzerine Metris Cezaevi'nin revirine kaldırıldı.

Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, Yıldırım'ın cezaevinde rahatsızlanması üzerine cezaevinin revirine kaldırıldığını belirtti.

Kaya, Yıldırım'ın sağlık durumu hakkında ise kendisinin de bilgisi olmadığını ifade etti.

Bu arada bir grup Fenerbahçe taraftarı, 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü nedeniyle Metris Cezaevi önünde Aziz Yıldırım'a destek eylemi yaptı.

Fenerbahçe Spor Klübü'nün kuruluş yılı olan 1907'yi çağrıştıran bugün, saat 19.07'de eyleme başlayan taraftarlar, ''Her zaman her yerde en büyük Fener'', ''El salla, el salla Aziz Başkan el salla'', ''Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe'' şeklinde sloganlar attı.


Eylem sırasında cezaevinin yakınındaki bir binadan Trabzonspor bayrağı açan bir kişiye taraftarlar tepki gösterdi.

Zaman zaman basın mensupları ve bazı spor yorumcuları aleyhine de sloganların atıldığı eylemde, üzerinde Aziz Yıldırım'ın fotoğrafı olan ''Biz herşeyin farkındayız, sonuna kadar yanındayız'' yazılı pankart açıldı.

Çevik Kuvvet ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde taraftarlar meşaleler de yaktı. Grup, eylemin ardından dağıldı.