Bağdat Caddesi'nde 'drift' yapan sürücü yakalandı

İstanbul Kadıköy'de "drift" yaparak trafikteki araçları tehlikeye düşürdüğü belirlenen sürücüye 5 bin 118 lira ceza uygulandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.05.2019 - 14:14

Bağdat Caddesi'nde 'drift' yapan sürücü yakalandı

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, Kadıköy ilçesi Bağdat Caddesi'nde otomobiliyle "drift" yapan ve trafikteki araçları tehlikeye düşüren sürücünün görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından çalışma başlattı.

Görüntüleri inceleyen polis, drift yapan aracın sürücüsü B.B.'yi gözaltına aldı.

Şüpheliye, Karayolları Trafik Kanunu'nun "herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi" maddesinden 5 bin 10 lira, "araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek" maddesinden de 108 lira olmak üzere toplam 5 bin 118 lira para cezası kesildi.

Ehliyetine 60 gün süre ile el konulan şüpheli, Türk Ceza Kanunu kapsamında, adli işlem yapılmak üzere Göztepe Polis Merkezi'ne götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...