Bahçeli: AKP, AB-ABD tişörtü giydi

MHP lideri Bahçeli, Milli Görüş gömleğini çıkaran AK Parti'nin önünde AB, arkasında ABD yazan bir tişört giydiğini söyledi. Bahçeli, Erdoğan'ın kapanan fabrikalarla ilgili sözlerini de eleştirdi.

24.03.2009 - 17:08

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Elazığ'daki mitingde vatandaşlara hitap etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, Milli Nizam, Milli Selamet, Refah, Fazilet çizgisinden gelirken yaşanan bölünme sonucu ortaya çıktığını anlatan Bahçeli, bu çizgide bir takım siyasetçinin çizgisini kırmadan kırılmadan Saadet Partisi'nde kalmayı tercih ederken, bir kısmının "değişim, dönüşüm, gelişim" adı altında bir başka ayrılamayı öngörerek Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kurduğunu dile getirdi.

Bahçeli, şöyle konuştu:

"Partinin kuruluşuyla beraber biz 'Milli Görüş gömleğini çıkarttık' demişlerdir. Tabi bu onların tercihidir. Saygı duyarız. Milli Görüş gömleğini çıkartıp geçmişle bağınızı koparmışsanız 'Siyasi kimlik olarak neyi benimsiyorsunuz?' dediğimizde herhangi bir açıklama yapamıyorlar. Daha sonra 'muhafazakar demokrat' çizgiyi takip ettiklerini yıllar sonra söylemeye çalışıyorlar. Halbuki AKP kurulduğunda 'Biz Milli Görüş gömleğini çıkarttık' demişlerdi. 'Peki ne giydiniz?' dediğimizde bir şey söylemiyorlar ama giydikleri görünüyor. Bir tişört giymişler. Önüne AB, arkasına ABD yazıyor."

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "ananı da al git" diyen, memurunu azarlayan, işvereni tehdit eden bir anlayış içerisinde olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi de meydanlara çıkmış siyasi partilere karşı acımasızca, haksızca saldırılarda, hakaretlerde, iftiralarda bulunuyor ve geçmişle ilgili yalan konuşuyor. Ya kendisine verilen bilgilerde bir yanlışlık var veya kendisi bile bile saptırıyor ve yalan konuşuyor. Böyle bir durumla Türk siyaseti kirleniyor. Üslup çirkinleşiyor. Kendisinden başka herkesi küçümseyen bir tavır koyuyor. Böyle Başbakan'ın bulunduğu bir ülkede gelecekle ilgili olumlu düşünmek mümkün değildir. Böyle bir ülkede huzursuzluk baş gösterir, cepheleşme, kamplaşma, kaos, çatışma artar. Gerilim stratejisiyle bir yere varmak mümkün değildir. Ama bu iktidar böyle yapıyor. Türkiye'yi ortasından yarmış. Bu tarafta kendisine oy vermeyenler var, bu tarafta ise verenler var. AKP'ye verenler kendinin dostu, ama başka partilere oy verenler ise hasım ve onlarla mücadeleyi ve yok etmeyi hedefleyen yaklaşımlar içerisinde. Vergi memurunu kullanıyor, başka güçleri kullanıyor, basına baskı yapıyor kendisinden olmayanı aklınca sindirmeye çalışıyor. Ama bu millet yiğit bir millet. Bir gün ayağa kalktığı zaman ne Recep Tayyip Erdoğan koyar ne de AKP koyar ortada."

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fabrikası kapananları 'Bunlar iyi yönetemiyor onun için kapanıyor' diyerek küçümsediğini belirterek şunları söyledi:

"O fabrikanın kapanması en az orada çalışan 10 kişinin işsiz kalması demektir. Hanedanların ve yandaşların refah içinde olabilir. Ama bunlar yoksuldur, kimsesizdir. O sebepten dolayı 'Hamdolsun iyiyiz, bize teğet geçiyor' diyorsan bu teğet nereden geçiyor? Gel bir araştır bakalım. Dolar babalarının kazancı son 6 ayda dolardaki yüzde 56 artışla yüzde 56 büyümüştür. Eğer bunlar yandaş hanedanlar ise tabi ki orada teğet geçer, belki de vız diye geçer haberleri bile olmaz. Ama fukaranın, kimsesizin, esnafın, işçinin, memurun yüreğini delip geçiyor. Yarın ne olacağı da bugünden belli değildir."

Bahçeli, Erdoğan'a dokunulmazlıkları kaldırma çağrısı yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...