Bahçeli: Bizler kaya kavuğundan mı çıktık?

MHP Genel Başkanı, Başbakan Erdoğan'ın 'bizi millet getirdi' sözü üzerine 'bizler kaya kovuğundan mı çıktık...' ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 06.03.2011 - 21:39

Bahçeli: Bizler kaya kavuğundan mı çıktık?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'da dün başladığı temasları çerçevesinde Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'i de ziyaret ederek brifing aldı.

Bahçeli, 12 Haziranda ülkenin geleceği için bir karar verileceğini, bunun karar anı olduğunu söyledi.

Kamuoyu anketlerinin vatandaşı yanlış yönlendirdiğini ve şartlandırdığını belirten MHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın 'bizi millet getirdi, size ne oluyor' sözünü karşılık da, 'bizler kaya kovuğundan mı çıktık, gittik meclise?'' ifadesini kullandı.

Kamuoyu anketlerinin vatandaşı yanlış yönlendirdiğini belirten Bahçeli, ''Bu anketler vatandaşı şartlandırıyor. AK Parti'nin üçüncü defa iktidar olması için Recep Tayyip Erdoğan'a esir yapmaya çalışıyorlar. Ama aynı araştırmanın içinde soruluyor, 'Ülkenin temel meselesi nedir?' denildiğinde 'işsizlik, yolsuzluk, yoksulluk' deniliyor. O zaman burada bir çelişki var.

Ülkede işsizlik yaygınsa yoksulluk devam ediyor, yolsuzluk var ise o zaman mevcut iktidarın başarılıymış gibi gösterilip, halkın onu tekrar seçmesi bir çelişkidir. Halk işsizlikten, yolsuzluktan, yoksulluktan mı memnundur" dedi.

"DİKKATLİ OLMANIZ GEREKİYOR"
Bahçeli, bir esnafın iktidar partisi dışındaki bir partiyle uğraşması halinde hemen baskı altına alındığını, vergi levhasıyla korkutulduğunu savunarak, şöyle devam etti:

''Ama görmüyor ki Ortadoğu'da alev var. Halk ayaklanıyor. Oradaki ayaklanmalar bulaşıcı hastalık olarak Türkiye'ye gelsin istemiyoruz. Türkiye'de halkın ayaklanması bizi başka bir yönden felakete sürükler. İşte Hakkari, Şemdinli, Cizre'yi görüyorsunuz. Çocuklar ve kadınlar öne sürülerek çatıştırılıyorlar. Bunlar da bir ayaklanma provasıdır. Bütün bunları gördüğünüz zaman daha dikkatli olmamız gerekiyor.

"BİZLER KAYA KAVUĞUNDAN MI ÇIKTIK?"
Çünkü bugünkü diktatör heveslilerine karşı, daha dikkatli davranarak her hangi bir kargaşayı, bir ayaklanmayı Türkiye'ye bir bulaşıcı hastalık gibi getirmek isteyenlere fırsat verdirmemek için 12 Haziranda, bugünden itibaren 98 gün sonra Recep Tayyip Erdoğan'a 'güle güle' derseniz Türkiye huzura kavuşur. Recep Tayyip Erdoğan söylüyor, sıkıştığı yerde, 'bizi millet getirdi, size ne oluyor' diyor. Bizler kaya kovuğundan mı çıktık, gittik meclise?''

MHP lideri, daha sonra Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerini ziyaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...