Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Lideri Bahçeli, grup toplantısında partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli'nin gündeminde, Yunanistan'da seçimi kazanan Çipras'ın yanı sıra HDP Eşbaşkanı Demirtaş da vardı.

ntv.com.tr 03.02.2015 - 11:38

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''MHP emeklimizi ezdirmeyecektir. Sözümüz söz herkesi kucaklayacağız, Türkiye'yi kurtaracağız. 17-25 Aralık diliyle konuşanlara 29 Mayıs'ın kudretiyle cevap vereceğiz. Türkiye muhaliflerinin hasmı olacağız.

''ERDOĞAN ANAYASA SUÇU İŞLEMİŞTİR''

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla milletimizden AKP'ye oy istemiştir. Erdoğan'ın 30 Ocak 2015'de Kırşehir'de toplu açılışta AKP adına oy istemesi siyasi bir kırılmadır. Erdoğan, Kırşehir'de destek aramış ve AKP'yi adres göstermiştir. Erdoğan'ın meselesi millet değildir. Kaçak ve karanlık sarayda oturan Recep Tayyip Erdoğan Anayasa'yı delik deşik etmiştir, Anayasa suçu işlemiştir. Sicilinde beyaz nokta kalmamıştır.

''HDP'NİN EŞBAŞKANININ ÇİPRAS'A ÖZENİP ÖZENMEDİĞİ...''

HDP'nin Yunanistan'daki Syriza'ya benzeyip benzemediği bir eşbaşkanın da Çipras'a özenip özenmediği kendi karanlık gündemlerinin ana konusu olup bizi de ilgilendirmeyecektir. Çipras'ın Yunan tezlerinden vazgeçtiğine dair bir kanıt yoktur.

''ÇİPRAS OLMAYA DEĞİL, ÇIBANBAŞI OLMAMAYA...''

Türkiye'de Syriza kuluçkasına yatanlardan, 7 Haziran'da Çipras çıkacağını zannedenler, hayal alemine fazlaca dalanlar ve darı ambarı düşü görenlerdir. Bu odakların, Çipras olmaya değil de çıbanbaşı olmamaya gayret etmeleri, hiç olmazsa kendileri adına hayırlı bir gelişme olarak teyit edilecektir.

''KUZEY KORE'YE BAKIN ERDOĞAN'I GÖRECEKSİNİZ"

Erdoğan cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa AKP’nin eş başkanı mıdır? Bu şahıs nasıl olur da bir siyasi parti lehine oy istemiştir. Bu, dünyanın neresinde vardır. Bu tip bir küstahlığa nasıl tahammül edilecektir. Kuzey Kore’ye bakınız, görünüş haricinde Erdoğan’ın tıpkısının aynısını göreceksiniz.''

BAHÇELİ'DEN İÇ GÜVENLİK PAKETİNE TEPKİ

Devlet Bahçeli'den İç Güvenlik Paketi'ne de tepki geldi. Bahçeli, ''Paket geçerse Türkiye polis devleti olur, sonra yok olur'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...