Devlet Bahçeli'den Alaattin Çakıcı açıklaması

Devlet Bahçeli, cezaevinde ziyaret ettiği Çakıcı için, "Vatan, millet için verdiği mücadeleler var" dedi. İftarda gazetecilere konuşan Bahçeli, döviz kurlarındaki yükseliş için "senaryo" dedi, Merkez Bankası'na müdahale edilmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.05.2018 - 12:00 | Son Güncelleme : 24.05.2018 - 12:31

Devlet Bahçeli'den Alaattin Çakıcı açıklaması

Son dakika haberi! 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün akşam iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yı cezaevinde ziyaret etmesine değinen Bahçeli, "Vatan, millet için verdiği mücadeleler var, bilen bilir" dedi.

MHP lideri, geçtiğimiz günlerde yaptığı af çıkışıyla ilgili "Cumhurbaşkanındaki af yetkisi bende olsaydı kullanırdım. Biz Alaattin beyle beraber kader kurbanlarını da tartışmaya çalışıyoruz. Bazı konularda biz de bunlardan ders çıkararak erken uyarı yapıyoruz" diye konuştu.

DÖVİZ KURU YORUMU

Bahçeli, döviz kurlarındaki dalgalanmalar için ise "senaryo" ifadesini kullandı. "Yaşananlar 2001'deki senaryoyla aynı" diyen Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

"2001'de hedef Ecevit'ti, şimdi Erdoğan. Erdoğan'a bir husumeti geliştirme noktasında çaba var. Netice itibarıyla gele gele şimdi ekonomiye geldiler. Aynı senaryo, hedefler farklı. 'ye gelecek birtakım sermaye hareketlerini durdurup geciktirmek gibi oyunlarla bir siyaseti neticelendireceklerini zannediyorlarsa, o kimseye yar olmuyor."

"ÇIKAR İÇİN MERKEZ BANKASI'NA MÜDAHALE YAZIK OLUR" 

Merkez Bankasının bağımsız bir kurum olduğunu belirten Bahçeli, "Siyasiler çıkarları için müdahale ederse yazık eder" dedi.

"ERDOĞAN BİRİNCİ TURDA ALIR"

24 Haziran'da yapılacak seçimlere de değinen MHP lideri "Erdoğan birinci turda alır ve alması da gerekir. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi önemli bir sistem olarak kamuoyuna mal edilmiş, anayasal zemine oturtulmuş, halk oylaması ile halkın desteğini almış ve şimdi de uygulama aşamasına gelmiştir. Bu sistemi geri vitese takmak doğru değildir" değerlendirmesini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...