Devlet Bahçeli, Davutoğlu'na sordu: O metinde neler var?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'na da çözüm süreci üzerinden yüklendi.

NTV Haber 06.01.2015 - 11:27

Devlet Bahçeli, Davutoğlu'na sordu: O metinde neler var?

ANKARA - MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısında milletvekillerine seslendi.

Çözüm sürecine yönelik eleştirilerde bulunan Bahçeli, "Şimdi Başbakan Davutoğlu'na soruyorum" dedi ve şunları söyledi:

"Varılan mutabakatta neler vardır, neler yazılıdır. Dar bir kadronun bildiği, milletin malumat sahibi olmadığı taslakta, PKK'ya neler 'verdiniz; neler vadettiniz? Gizli kapaklı pazarlıklarda, nelerden vazgeçtiniz. Başbakan bu sorulara yanıt vermelidir; dürüst olmalı, yüreklice konuşmalıdır..."

Konuşmasını, "İmralı canisine özgür kalacağı müjdesini vermişlerse bu milli iradenin çökmesidir, genel af sözü vermişlerse bu vatana ihanettir" diyen Bahçeli'nin, konuşmasındaki diğer satır başları şöyle: 

"2014 altın yılıdır ama bu demokrasinin değil; kaçakçının, hırsızın, uğursuzun parlak yılıdır.

İktidar, 2014 yılını 'paralel' söylemleriyle geçirmiştir. Erdoğan'ın ağzından, bu kelimeler her seferinde kurşun gibi çıkmıştır.

Erdoğan başkanlık sevdasıyla Türkiye'yi bombalamaktadır... Aziz vatandaşlarımızın desteğiyle, karanlık geceyi 3 hilalle yaracağız. 2015 bizim yılımız olacak; fetret döneminin sonu olarak tarihe geçecek... İnanıyorum ki bu sene içinde AKP duracak, MHP koşacaktır

Erdoğan'ın, 11 yıl boyunca dost bildiği çevreleri daha sonra hain olarak suçlaması, trajikomik bir durumdur. Paralel varsa bunun sorumlusu Erdoğan'dır.

Erdoğan'ın 'yanıldık, yanıltıldık' diyerek yakayı kurtarmaya çalışması nafiledir. Devleti yönetenlerin 'pardon' deme lüksü yoktur.

Dün 'Ergenekon' diyorladı bugünler de 'paralel' diyorlar. Dün askere hedef alanlar bugün polisi hedef seçmişlerdir. Dünün vesayet odakları ile bugünküler yer değiştirmiştir... "

19 OCAK TARİHİ

"Erdoğan, 19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık etme kararı almış, AKP'nin içinden patlak sesler gündeme gelmiştir. Açıklanandan evvel, Erdoğan'a yakın eski bir bakan devreye girerek, tarihi '5 Ocak' olarak vermiştir. Buna karşılık, Davutoğlu ve Arınç'tan eleştiri gelmiştir.

Bu eski bakanın, kendiliğinden yorum yapması makul olmayacaktır. Anlaşılan, kaçak sarayda Davutoğlu'nun hükmü yoktur. Davutoğlu da sarayın oyuncağı olmaya peşinen razıdır...

19 Ocak'a ilişkin bu adım, demokrasi gaspı ve yeni bir sistem için atılan bayat bir adımdır. Davutoğlu buna itiraz etmeli, başaramıyorsa istifa etmelidir.  Bakanlar Kurulu'nun 19 Ocak’ta toplanmasının münferit olmayacağı, arkasının geleceği gün gibi meydandadır..."

"UTANÇ VERİCİ BİR KARAR"

"Dün Türk siyasi tarihin en utanç verici kararlarından birisi alınmıştır. 4 eski bakan, Yüce Divan’a gönderilmemiştir. Davutoğlu kol kesmekle uğraşırken, haklarında türlü iddialar olan bu bakanlar korunmuştur. AKP’li 9 üyenin eli, rüşvet ve yolsuzluğu onaylamak için kalkmıştır. Yandaş ve tetikçi medya, Yüce Divan oylamasına kumpas çamurunu fırlatmıştır...

Göz göre, bütün somut delil, belge, bulgu, tanık ifadesi ve tespitlere rağmen, sarayın engellenmesiyle hukuku boğazlayanlar, altından kalkamayacakları bir karara imza atmışlardır. Rüşvet zanlısı eski bakanların, Meclis Genel Kurulu'nda yapılacak oylamada, mutlaka layık oldukları muameleye uğramaları gerekmektedir...

Biliniz ki, eninde sonunda tıpış tıpış adaletin karşısına çıkacak ve biriken bedeli sonuna kadar ödeyeceksiniz..."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...