Bakan Akar, TSK'dan ihraç edilenlerin sayısını açıkladı

Milli Savunma Bakanı Akar, ''FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişi Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edildi'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 13.07.2021 - 15:01

Bakan Akar, TSK'dan ihraç edilenlerin sayısını açıkladı
Arşiv

Milli Savunma Bakanı , İstanbul'da 5. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuştu.

Bakan Akar, FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edildiğini açıkladı.

Akar, şunları söyledi:

''Birlik ve beraberlik, egemenlik ve bağımsızlığın timsali olan kahramanlarımızın fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), kendisini zayıflatmayı ve yıpratmayı amaç edinen hain, alçak FETÖ mensuplarından temizlendikçe çok daha güçlenmekte, görev ve sorumluluklarını büyük bir başarıyla yerine getirmektedir. FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişi Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edilmiştir.

''TSK'NIN ŞANLI ÜNİFORMASINI HİÇBİR HAİNİN TAŞIMASINA ASLA MÜSAADE ETMEDİK, ETMEYECEĞİZ''


Elde edilen yeni bilgi, belge ve verilerle bir bütün halinde mücadeleye devam etmekte, bu kararlı mücadele sonunda nereye varılırsa, oraya kadar gidileceğinden de kimsenin şüphesi olmasın. TSK'nın şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Bundan herkes emin olsun.''

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...