NTV

Bakan Avcı'dan 'Eskişehir'i alacağız' açıklaması

DHA

Türkiye

Kültür ve Turizm Bakan Nabi Avcı, referandumda Ak Parti Eskişehir teşkilatlarının iyi bir performans sergilediklerini ancak arzu edilen neticeye alamadıklarını söyleyerek, "İnşallah 2019'da Eskişehir'i nihayet layık olduğu Ak Parti belediyeye kavuşturacağız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Nabi Avcı, partisi tarafından Eskişehir'de düzenlenen 'Vefa' iftar yemeğine katıldı.

Yemek sonrası partililere hitaben konuşma yapan Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirtti.

'BÜYÜKŞEHİR'İ AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ'

Ak Parti'nin aynı zamanda bir vefa hareketi olduğunu ifade eden Avcı, 16 Nisan'daki referandum sürecisinde Ak Parti Eskişehir teşkilatlarının olağanüstü bir performans sergilediğini söyledi.

Eskişehir'de bekledikleri neticeye alamadıklarını belirten Avcı şöyle konuştu:

"16 Nisan referandum sürecinde gerçekten Eskişehir'de Eskişehir teşkilatları, her kademeden arkadaşlarımız gerçekten olağanüstü bir performans sergilediler. Günün şartları, özel şartlar sebebiyle tam da Eskişehir için söylüyorum, arzu ettiğimiz neticeyi almamış olabiliriz ama bence o performansın kendisi referandum sürecindeki performansımız hep birlikte gerçekleştirdiğimiz o çalışma 2019'da neler yapabileceğimizi ne yapacağımızı dosta düşmana gösterdi. Onun için sizlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah aynı gayretle aynı heyecanla 2019'da Eskişehir'i nihayet
layık olduğu Ak Parti belediyeye kavuşturacağız. Bütün ilçeleriyle beraber Eskişehir Büyükşehir'i de inşallah Ak belediyecikle tanıştıracağız ki Eskişehirliler belediyecilik nasıl yapılır? Vatandaşa nasıl hizmet edilir? Vatandaşa nasıl hizmet götürülür, ayağına nasıl hizmet götürülür? Bunu inşallah 2019'dan itibaren görecekler, göstereceğiz inşallah."

ETİKETLER