Bakan Zeybekçi'den taziye ziyareti

Ekonomi Bakanı Zeybekci, kazada hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförünün ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Anadolu Ajansı 11.05.2017 - 11:13 | Son Güncelleme : 11.05.2017 - 11:15

Bakan Zeybekçi'den taziye ziyareti

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile makam şoförü Muzaffer Akşehirli'nin evlerine taziye ziyaretinde bulunarak ailelere başsağlığı diledi, ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Zeybekci, trafik kazasında hayatını kaybeden Alper hakkında "Hakikaten muhteşem bir adalet adamıydı, hukuk adamıydı. İyi ve kadim bir dosttu. Sağlam bir memleket evladıydı. Bir Anadolu çocuğuydu" dedi.

Alper ve şoförüne Allah'tan rahmet dileyen Zeybekci, şöyle konuştu:

"Mekanları cennet olsun. Rabbim onları sevdikleriyle, aileleriyle, çocuklarıyla cennetinde kavuştursun. Bugün yoğun bir programdan sonra ancak gelebildik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da selamlarını getirdik. Muhtemelen kendisi de telefonla arayacaktır. Kendisi de Sayın Başsavcımızı tanırdı. Kendisi de dua edeceğini söyledi. Mekanı cennet olsun. Üzgünüz. Hakikaten muhteşem bir adalet adamıydı, hukuk adamıydı. İyi ve kadim bir dosttu. Sağlam bir memleket evladıydı. Bir Anadolu çocuğuydu. Kaybı oldukça acıydı bizim için. Mekanı cennet olsun diyorum. Allah rahmet eylesin. Kandiliniz mübarek olsun."

Bakan Zeybekci daha sonra kazada hayatını kaybeden makam şoförü Muzaffer Akşehirli'nin 1200 Evler Mahallesi'ndeki evine taziye ziyaretinde bulunarak aileye başsağlığı diledi.

Sayfa Yükleniyor...