Unutulan hesaplaradaki paraları dublör kullanarak çektiler. Bir kamu bankası 'ölü hesap' diye adlandırılan, uzun süre hareketsiz kalan hesaplarda işlem yoğunluğu tesbit etti. Ardından mali şubeye başvurdu, soruşturma başlatıldı.

Önce parayi çeken kişilere ulaşıldı. Bu kişilerin hesap sahipleri yerine parayı çekmeye giden dublörlörler olduğu ortaya çıktı. Şüphelilerin ifadesi doğrultusunda Görkem K. adlı kişi yakalandı ancak mahkeme serbest bıraktı.

Güvenlik güçleri soruşturmayı devam ettirdi ve Taner Ö. ismine ulaşıldı. Taner Ö’nün kamu bankasının Ankara Genel Müdürlüğü'nde görevli Sadık D. isimli bir kişi ile irtibatlı olduğu ve ölü hesap numaralarını bu kişiden temin ettiği belirlendi.

Çete lideri Taner Ö.'nün lüks daire ve araç aldığı tesbit edildi. İddiaya göre de paraları çekmesi ve getirmesi karşılığında dublörlere 2-3 bin dolar ücret ödüyordu.

Soruşturma sonunda çete lideri Taner Ö, banka görevlisi Sadık D. ile dublörler tutuklandı. İlk soruşturmada serbest bırakılan Görkem K. aranıyor.