Başbakan Yıldırım: Bir yandan şeytan taşlıyoruz

Başbakan Binali Yıldırım Bitlis'te konuştu. Yıldırım, "Bir taraftan şeytan taşlıyoruz; bir taraftan yol, köprü yapıyoruz" dedi.

25.03.2017 - 14:15 | Son Güncelleme : 25.03.2017 - 14:57

başbakan yıldırım.jpg

Başbakan Binali Yıldırım Bitlis'te konuştu.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"16 Nisan yaklaşıyor. Anayasa değişikliği 16 Nisan'da önünüze geliyor. Türkiye'de bu değişiklik yapıldıktan sonra her zaman güçlü hükümetler dönemi başlıyor. Hükümetleri kuran da hükümetlerin sonunu getiren de siz oluyorsunuz. Geçmişte medya manşetleriyle hükümet kuruldu. Hükümetler yıkıldı. 

Artık her tarafı dökülen darbe anayasası iş görmüyor, sürekli arıza yapıyor, kriz üretiyor. Sizin seçtiklerinize artık kimse karışamayacak. 5 yıl boyunca hizmet üretecek.

Seçim olan yerde, milletin patron olduğu yerde tek adam olur mu? Ekonomi şaha kalkacak, herkesin sorunu bir olacak. Bütün vatandaşlar başımızın tacı olacak. Hepsi birinci sınıf vatandaş olacak.

Anayasa değişikliği meclisin irtibatını artıracaklar diyorlar. Azaltan sizsiniz. Meclisin gücü daha da artıyor. Meclis hem hükümeti denetliyor. Milletvekillerinin yetkisi artıyor. Çünkü sadece kanun yapacaklar.

CHP, HDP cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili hiçbir şey konuşmuyorlar. İşleri güçleri yalan dolan. Mecliste bu değişiklikler görüşürken CHP, HDP neredeydi Onlar kürsü işgal etmekle, insanları yumruklamakla meşguldü.

Kılıçdaroğlu çıkmış bu anayasa değişikliğinde ne yoksa ondan bahsediyor. 'Yalan diyorsun' deyince de 'Televizyonlara çıkıp, tartışalım' diyor. Neyi tartışacağız kardeşim, neyi? Açıp şu anayasa değişikliğini bile okumamışsın, neyi getirdiğini bile bilmiyorsun. Onu bir tarafa bırakıp tartışalım diyorsun. Ömrünüz konuşarak, tartışarak geçti. Bizim tartışacak vaktimiz yok. Millet hizmet bekliyor, millet iş bekliyor, millet ülkenin koşar adımlarla gitmesini bekliyor. Biz bir taraftan şeytan taşlıyoruz, bir taraftan yol yapıyoruz, köprü yapıyoruz.

HDP, Kandil'e teslim oldu, size ihanet etti, sırtını terör örgütüne dayadı. Milletten oy alacaksın sosyal projeler yapacaksın diye, sana oy veriyor. Sen de milletten topladığın paraları teröre aktarıyorsun. 

Türkiye'nin her karış toprağına barış, huzur, kardeşlik gelecek. Bir olacağız, birlikte Türkiye olacağız. PKK da FETÖ de başımızın belası olmayacak."

Sayfa Yükleniyor...